ÇEDAŞ, Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzaladı

ÇEDAŞ, mükemmelliğin temel kavramlarını benimsemek ve hayata geçirmek amacıyla KALDER tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi’ne dahil oldu.

ÇEDAŞ, Ulusal Kalite Hareketi İyi Niyet Bildirgesi’ni imzaladı

Mehmet TIRPAN

ÇEDAŞ, mükemmelliğin temel kavramlarını benimsemek ve hayata geçirmek amacıyla Türkiye Kalite Derneği (KALDER) arasında protokol imzalandı. ÇEDAŞ imzaladığı protokolle Ulusal Kalite Hareketi'ne dâhil oldu. ÇEDAŞ binasında imzalanan protokol hakkında açıklamalarda bulunan ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, Elektrik dağıtım sektöründe öncü ve örnek şirket olma hedefi ile yatırım, tesis ve Ar-Ge faaliyetlerinin yanı sıra kurumsal kültürü geliştirmeye yönelik çalışmalarını da sürdürdüklerini söyledi.

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin Kalite Derneği (KalDer) tarafından yürütülen Ulusal Kalite Hareketi'nin (UKH) parçası olduğunu vurgulayan Akboğa: “Ulusal kalite bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve mükemmellik modeli uygulamalarının yaygınlaştırılmasının ilk adımı olarak görülen Ulusal Kalite Hareketi iyi Niyet Bildirgesi protokolünü imzaladık” dedi.

Elektrik dağıtım sektöründe sahadaki uygulama ve hizmetleriyle öncü olan ÇEDAŞ'ın hizmet kalitesini belgelemek amacıyla KALDER tarafından başlatılan Ulusal Kalite Hareketi sürecine katıldıklarını da sözlerine ekleyen Akboğa: “Şirket olarak kalite yolculuğunda şimdiye kadar önemli adımlar attık. Kalite yolculuğumuz doğrultusunda ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 18001 (OHSAS) iş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 27001 Yönetim Sistemi ve ISO 15838 Müşteri iletişim Merkezi Yönetim Sistemlerini oluşturarak bu süreçleri sertifikalandırdık. Aynı zamanda şeffaf bir yönetim anlayışı ile şirketimizin belirlediği hedeflere ulaşması için iç ve dış paydaşlarımızın memnuniyet düzeylerini ölçüyoruz. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda şirketimizin daha iyiye ve ileriye ulaşması adına gereken aksiyonları alıyoruz. Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. (ÇEDAŞ), 31 Ağustos 2010 tarihinde özelleşerek hizmetlerine başlamıştı. Çalışma esasları Enerji Piyasası Denetleme Kurumu tarafından belirlenen ÇEDAŞ, iletim noktalarından aldığı elektriği son kullanıcılara dağıtmakta. Sivas, Tokat ve Yozgat illerinde 52.000 km2 alanda, 920 bin aboneye, 2,5 milyar kWh elektrik dağıtımı yapan ÇEDAŞ kaliteli hizmet anlayışını benimsemekte” ifadelerini kullandı.

"KATILIMCI SAYISI 600'Ü AŞTI "

KALDER Genel Sekreteri Semih Ersun ise, KALDER'in güçlü eğitmen / danışman kadrosuyla kalite bilincinin gelişmesi ve yayılmasında önemli rol üstlendiğini söyledi.

600’ü aşkın katılımcının olduğunu ifade eden Ersun "Sadece özel sektörün değil, kamu kuruluşlarının da rehberi haline geldik" dedi.

Türkiye’deki bazı belediyelerle de işbirliği içerisinde olduklarını kaydeden Ersun: “Ulusal Kalite Hareketi'nde katılımcı kuruluş sayısının 600'ü aştı. KALDER olarak rekabetçi ve sürdürülebilir kalkınma anlayışının yaratılmasını önemsiyoruz. Bu sebeple paylaşmanın önemine inanıyoruz. Ulusal Kalite Hareketi hız kesmeden yayılımını sürdürecektir" diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 03:32

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER