ÇEDAŞ, Gazeteciler Günü’nü kutladı

ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetemize ziyarette bulundu. Kıvılcım zorlu kış koşullarında ÇEDAŞ enerji timlerinin çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

ÇEDAŞ, Gazeteciler Günü’nü kutladı

 

SÜMEYRA DENİZ

Yoğun kar yağışı ve fırtınanın özellikle kırsal bölgelerde zaman zaman arızalara neden olduğunu belirten Kıvılcım, “Hizmet bölgemizde etkili olan olumsuz hava koşulları, bazı kırsal alanlardaki elektrik dağıtım şebekelerinde tahribata yol açabiliyor. Sert hava koşulları nedeniyle takviye ederek sayılarını artırdığımız ekiplerimiz, vatandaşlarımızı enerjisiz bırakmamak adına buz yükü ve iletken kopmasından kaynaklı geçici arızalara, hava koşullarının el verdiği çerçevede müdahale ediyor. Bünyemizde oluşturduğumuz kriz masası ile kesintilerin en kısa zamanda giderilmesi için 7/24 çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

ÇEDAŞ'ın Arıza Onarım Bakım personelinden oluşan enerji timleri zorlu kış şartları altında çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Zorlu arazi koşulları nedeniyle ulaşımın güç olduğu arıza noktalarına 4x4 arazi araçları ile ulaşan 'enerji timleri' arızaları kısa sürede gideriyor. Vatandaşların mağdur olmaması için 7/24 görev başında olan enerji timleri özellikle fırtına nedeniyle devrilen elektrik direklerini iş makineleri yardımı ile onarıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 04:24

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER