“Çaresiz işçiler hiç düşünüldü mü?”

“Çaresiz işçiler  hiç düşünüldü mü?”

MEHMET TIRPAN

Büyük Birlik Partisi Merkez İlçe Başkanı Fikri Pınarlı, Geçen ay ÖZBELSAN tarafından Nisan ayına kadar işlerine son verilen 68 işçinin perişan olduğunu, park ve bahçelerde çalıştırılan bu işçilerin ÖZBELSAN’ın farklı birimlerinde Mayıs ayına kadar çalıştırılabileceğini söyledi.

İşlerine ara verilen işçilerin giderlerinin arttığı şu süreçte işsiz bırakılmasının hiçbir vicdana sığmayacağının altını çizen Başkan Pınarlı, “İnsanların geçim derdine düştüğü günümüzde işlerine 3 ay ara verilen bu insanlar kış şartlarında ne yiyip ne içecekler. Faturalarını ve ihtiyaçlarını nasıl karşılayacaklar hiç düşünüldü mü? Bu insanların herhangi bir yerden geliri de yok ve işsizlik maaşı da almıyorlar. Kirada oturan insanlar var. Bu kardeşlerimizin ne yapsın?” dedi.

Yaşanan ekonomik krizin ardından piyasadaki her kalemde yaşanan müthiş artışların karşısında bu insanların evine ekmek götürebilmek adına kara kara düşündüğünün altını çizen Başkan Pınarlı, “ÖZBELSAN’ın bir çok bölümünde eleman açıklığı olduğunu biliyoruz. Bu sebeple emektar 68 kişinin bu birimlerde 4 ay boyunca çalıştırılması daha uygun olacaktır diye düşünüyoruz. Bu insanlar boynu bükük ve çaresiz bırakılmamalı. Koskoca Belediye ve o'nun en büyük şirketi ÖZBELSAN 68 işçisini 4 ay daha istihdam edemez mi? Ayrıca seçim öncesinde Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in de birçok mecrada çalışan mevsimlik işçilere daimi işçi olarak istihdam edeceği sözünü de hatırlatırız. Bu konuda acilen Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’i ve ÖZBELSAN’ın Genel Müdürü Ahmet Kuzu'yu göreve davet ediyoruz. Bu konunun takipçisi olacağız. Çaresiz insanların derdine deva olununcaya kadar konuya daha da sert açıklamalar yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER