“Cam filmi hiçbir zaman serbest bırakılmadı”

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Fikret Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı Sadık Güller’in cam filmi, cezalar, vergiler ve akaryakıta yapılan zamlara ilişkin eleştirilere karşılık verdi.

“Cam filmi hiçbir zaman  serbest bırakılmadı”

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanı Fikret Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanı Sadık Güller’in sorularına cevap verdi. Cam filmi ceza ve akaryakıtta yapılan zamlara ilişkin açıklamalarda bulunan Yıldırım: “Cam filmi hiçbir zaman serbest bırakılmadı. Yaşanan mağduriyetler gündeme geldi ama cam filminin yasaklanmasına ilişkin gerekçelerde var. Cam filminin yasak olmasının gerekçeleri defalarca açıklandı. Mağduriyetler söz konusu olunca belli standartlar getirilerek tekrar serbest bırakılması söz konusu. Bu çalışma yapıldığı zaman tekrar konuşuruz” dedi.

Akaryakıtta yapılan zamlara da değinen Yıldırım, “Akaryakıt zamları dövizden kaynaklanan artışlar nedeniyle olduğunu hepimiz biliyoruz. Hiçbir hükümet sırf sıkıntı olsun diye zam yapmaz. Asgari ücretle mazotu kıyaslama noktasında da 2002 -2017 yılı fiyat kıyaslaması yaptığımızda bugün ki asgari ücretin yeterli olduğunu iddia ettiğimiz zaten yok da bugün ki asgari ücretle alınan mazot 2002 yılından çok daha fazla. Cezalar ve vergilerden bahsedildi. O zaman bütün kuralları kaldıralım ne ceza olsun ne vergi olsun. İnsanlar istediği gibi yaşasın sonucunda da kimse cezalandırılmasın böyle bir dünya yok. Elbette özgürlük sınırsızdır sonucuna katlanırsanız. Siz kalkıp arabanızla 200 km hız yapabilirsiniz sıkıntı yok ama sonucuna katlanıp radara düştüğünüzde cezanızı ödeyeceksiniz. Var mı kuralsız yasayan bir hükümet bir devlet bir millet yok. Kurallar insanlar içindir. Vatandaşın haklarını korumak adına kesilen cezalara neden karşı çıkıyorsunuz. Kurallara uyan vatandaşlara neden ceza yazılmıyor. Elbette kurallara uyacağız. Biz elbette bütçe yapıyoruz. Devletin ihtiyaç duyması halinde zamlar yapılır. Gizli olsa da bir savaşın içerisindeyiz. Ekonomik ve siyasi bir savaşın içerisindeyiz. Başka devletler ne oldu da bizim üstümüze gelir oldular. Biz dün ki gibi uslu kabuğuna çevrilmiş bir devlet olsaydık kimse bizim üstümüze gelmeyecekti” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER