“Çalışanların alın terlerini ve emeklerini yok saydılar”

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, Sivas'ta başta TÜDEMSAŞ, Devlet Hastanesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ve diğer birimler olmak üzere birçok çalışan arasında da ayrımcılık yapıldığını kaydetti. Akyıldız, “Çalışan kardeşlerimi kadroya alacağız diye kandırarak imzalattığınız sözleşmelerle kadroya almadığınız gibi bugüne kadar ki alın terlerini ve emeklerini yok saydınız, gasbettiniz” dedi.

“Çalışanların alın terlerini ve emeklerini yok saydılar”

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, taşeron işçilerin kadroya alınması ile ilgili adaletsizlikler olduğunu söyledi.696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'yle taşeron adı verilen modern kölelik sisteminin kaldırıldığını belirten Akyıldız, “Her alanda olduğu gibi bu alanda da çözüm üretmek yerine taşeron işçilerinin arasında ayrımcılık yapıldı. Bu hukuk dışı uygulamalara son vererek bu adaletsizliğin giderilmesi için yeni bir düzenlenme yapılması gerekiyor” dedi.

Bu konuya bir çözüm getirilmesini talep eden Akyıldız; “696 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'yle taşeron adı verilen modern kölelik sistemini kaldırdığınızı açıkladınız ama maalesef her alanda olduğu gibi bu alanda da çözüm üretmek yerine taşeron işçisi kardeşlerin arasında ayrımcılık yaptınız ve yeni mağduriyetler yarattınız. Sivas'ta başta TÜDEMSAŞ, Devlet Hastanesi ve Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi ve diğer birimler olmak üzere birçok çalışan arasında da ayrımcılık yaptınız ve bu çalışan kardeşlerimi kadroya alacağız diye kandırarak imzalattığınız sözleşmelerle kadroya almadığınız gibi bugüne kadar ki alın terlerini ve emeklerini yok saydınız, gasbettiniz. Zaten on altı yıldır benim milletimi kandırdınız ve milyonlarca mağdur ve mazlum yarattınız. Yeter artık. Bu hukuk dışı uygulamalara son vererek bu adaletsizliği derhâl giderin ve yeni bir düzenlemeyle bütün taşeron işçilerini kadroya alın’’ ifadelerini kullandı

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2018, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER