Çakmak, “Sapasağlam nesiller yetiştirmek için mücadele ediyoruz”

Akademi Yeni Çizgi Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çakmak, “Çocuklarımızı imanıyla, inancıyla, ihlasıyla, bilgisiyle, becerisiyle sağlam yetiştirmeliyiz. İşin özü sapasağlam nesiller yetiştirmek için mücadele ediyoruz. Sağlam nesiller yetiştirmedikten sonra en iyi olsak neye yarar” dedi.

Çakmak, “Sapasağlam nesiller yetiştirmek için mücadele ediyoruz”

Mehmet TIRPAN

Özel Sivas Akademi Yeni Çizgi Okulları Yönetimi basın mensupları ile bir araya geldi. Akademi Yeni Çizgi Okulları’nda (AYÇ) gerçekleştirilen toplantıda konuşan AYÇ Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Çakmak, “AYÇ okullarının temel derdi kendi medeniyetini inşa eden ve dünyada ben de varım diyen teknolojisiyle, milli kültürüyle, sanayisiyle, ticaretiyle bir nesil yetiştirmek. Biz buna kendimizi ahdettik” dedi.

Eğitim sistemi hakkında basın mensuplarına bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Çakmak, “Çocuklarımızı imanıyla, inancıyla, ihlasıyla, bilgisiyle, becerisiyle sağlam yetiştirmeliyiz. İşin özü sapasağlam nesiller yetiştirmek için mücadele ediyoruz. Sağlam nesiller yetiştirmedikten sonra en iyi olsak neye yarar. Vatanını seven, devletini, milletini seven bir nesil olmadıktan sonra. Dünyanın huzura ermesinin tek yolu Türkiye Cumhuriyetinin layık olduğu yere gelmesidir. Bu nasıl olacak? Nesillerle olacak. Biz okulumuzla ilgili her türlü düzenlemeyi yaptık. Şu an Sivas’ın en iyi kampüslerinden biri. Okulumuzda konferans salonumuz, 2 tane çok amaçlı salonumuz, oyun alanları, yüzme havuzumuz, laboratuvarlarımız, kütüphanelerimiz, at çiftçiliğimiz var. Öğrenciler hayvanlarla haşır neşir olabiliyor. Bizim derdimiz hayatın ta kendisi olan bir eğitim. Başarıyı velilerle birlikte yapacağız. Bakanlık artık ezberci eğitimi silmek istiyor. Hayata hazırlayan adına beceri dediği eğitim ön plana çıkarmak istiyor. AYÇ Eğitim Modeli dediğimiz kendi eğitim modelimizi de 10 yıla yakın çalışma sonucu oluşturduk. Şu an uyguluyoruz. Bu modeli devletin tasarladıklarından yola çıkarak yaptık. Şu an bizzat tanıyan bileyenler de ‘Hocam, bakanlığın tasarladığından daha ileri düzeydesiniz diyor. İnşallah arkadaşlarımızın uygulamalarıyla bunu bakanlığa da yön veren bir hale getireceğiz. Bu Eğitim sistemi Türkiye’nin hiçbir okulunda yok. Değer eğitimi, düşünce eğitimi, duygu eğitimi ve bilinç eğitimi. Amacımız sağlam bir nesil yetiştirmek” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER