“Çağın en dinamik mesleği gazetecilik”

“Çağın en dinamik mesleği gazetecilik”

Mehmet TIRPAN

Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Geneş ve personellerle bir süre sohbet eden Eryıldız, Çağımızın en dinamik mesleklerinden olan gazetecilik mesleğinin oldukça önemli olduğunu söyledi.

Gazetecilik Mesleğinin dünyada ve ülkemizde en zor meslekler arasında yer aldığını vurgulayan Eryıldız, “Demokratik hayatın vazgeçilmezi olan gazetecilik mesleğini gece gündüz demeden, karşılarına çıkan güçlükleri aşarak üstün bir görev anlayışıyla yerine getiren basın mensupları demokratik hayatın güçlenip gelişmesinde, ilin tanıtımında, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesinde, kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynuyorsunuz. Halkımızın gözü, kulağı ve sesi olarak kamu görevi gören basın mensuplarımızın hızla gelişen teknolojiyi kullanmaları ve internet haberciliğinin yaygınlaşması gazeteciliği daha etkili kılmaktadır. Bu etkililik gazetecilerin sorumluluğunu daha da artırarak, basın meslek ilkelerine, insan haklarına ve kişilerin özel hayatına daha fazla özen gösterilmesini gerektirmektedir. Bu özel günlerinde Sivaslı gazetecilerimiz başta olmak üzere, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler diliyor, şehit gazetecileri de rahmet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2019, 04:38

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER