“Büyük Türkiye’nin kurulacağına inanıyoruz”

Saadet Partisi (SP) Sivas İl Başkanı Osman Gönay, “Tarımda kendi kendine yeterli 7 ülkeden birisiydik, saman dahil her şeyi ithal eder hale geldik. Önce yaşanabilir bir Türkiye’nin sonra da yeniden büyük Türkiye’nin kurulacağına inanıyoruz. Bunu da ancak ‘Milli Görüşçüler gerçekleştirebilirler” dedi.

“Büyük Türkiye’nin kurulacağına inanıyoruz”

Mehmet TIRPAN

Saadet Partisi (SP) Sivas İl Başkanı Osman Gönay, “Bu memleket hepimizin. Bu ülkede iyi şeyler yapılsın. Huzur olsun, kardeşlik olsun. Terör son bulsun. Adil bir düzen kurulsun. Üretim ekonomisine geçilsin. İşsizlik ve göç sona ersin. Ülkemizi yönetenler artık kandırılmasın, aldatılmasın, aldatmasın” dedi.

Türkiye’nin acilen toparlanması gerektiğinin altını çizen Gönay: “Şahsiyetli bir dış politikamız olsun yani kendimizi ilgilendiren kararları kendimiz verelim. Kimse bizim adımıza ahkam kesmeye kalkışmasın. Ahlak ve maneviyata önem ve öncelik verilsin. Tarım ve hayvancılığımız yeniden canlandırılsın. Tarımda kendi kendine yeterli 7 ülkeden birisiydik, saman dahil her şeyi ithal eder hale geldik. Hayvancılıkta 1980 öncesindeki durumumuza dönelim. O zaman hayvancılıkta Avrupa’da birinci, dünyada 2’nci sıradaydık. Şimdi en küçük ülkelerden et ithal ediyoruz. Kısaca yeniden büyük Türkiye kurulmalıdır. Bunun için çalışıyoruz. Önce yaşanabilir bir Türkiye’nin sonra da yeniden büyük Türkiye’nin kurulacağına inanıyoruz. Bunu da ancak ‘Milli Görüşçü’ler gerçekleştirebilirler. Memleketimiz Sivas, göç veren illerin başında geliyor. Buraya taş üstüne taş koyana minnettar oluruz. Sanayileşmeliyiz. Zaten satıldı satıldı bir şeyimiz kalmadı. Bir kısmı da başka yerlere nakledildi” şeklinde konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER