“Bütün darbelerin aktörü askerler olmuştur”

Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Efe Zileli, “Ülkemizde ister irtica korkusu, ister terörü önleme arzusu, isterse bozuk giden yönetime el koyma duygusu gibi hangi amaçla yapılırsa yapılsın bütün darbelerin aktörü askerler olmuştur” dedi

“Bütün darbelerin aktörü askerler olmuştur”

SÜMEYRA DENİZ

Memur- Sen Sivas Şube binasında 28 Şubat darbe süreci ile ilgili basın toplantısı yapan Memur-Sen Sivas İl Temsilcisi Efe Zileli 28 Şubat darbesinin kansız ve idamsız geçmesi sebebiyle post modern darbe olarak adlandırıldığını ifade ederek, “Her ne kadar post modern diye adlandırılsa da, doğrudan doğruya halkın maddi ve manevi değerlerini hedef aldığı; inanan insanların inanç, demokratik, sosyal, hukuksal, yönetimsel, temel hak ve özgürlüklerini aşağılayıcı bir şekilde kısıtlayarak cezalandırılma yoluna gittiği için üzerinden yıllar geçse de oluşturduğu psikolojik ve sosyolojik travmalar mağdur ettiği kitleler üzerinden hala silinememiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca çarpık laiklik uygulaması ve irtica paranoyası yüzünden nice din alimlerinin idam edildiği, nicelerinin sindirildiği, sürgüne gönderildiği, Kuran-ı Kerimin öğrenilmesinin, öğretilmesinin yasaklandığı, ezanın Türkçe okutulmaya zorlandığı, okumayanların cezalandırıldığı, İslam dininin öğrenildiği ve öğretildiği kurumlar olan imam-Hatip okullarının, Kuran kurslarının irticacı kurumlar olarak sürekli kapatma tehdidi altında bırakıldığı bu kurumlara sahip çıkanlarında irticacı olarak yaftalandığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir” dedi.

54. Erbakan hükümetine de değinen Zileli, “ Şunu belirtmek isterim ki Refah Yol hükümetinin yıkılmasının gerçek sebebi, ülkenin kötü yönetilmesi, ekonominin bozulması, terörün tırmanması değildir. İrticanın hortlaması ve laikliğin elden gitmesi de değildir. Kısaca 54. Erbakan Hükümetinin yıkılmasının gerçek sebebi; devletten düşük faizle borç alıp devletten aldıkları parayı geri devlete yüksek faizle satmayı alışkanlık haline getiren kendi çıkarlarını milletin ve devletin çıkarlarının önüne alan bir kısım kartel medyasının hortumcu ve rantiyeci kesimin para musluklarının kesilmesidir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2018, 05:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER