“Bütçenin artırılması için talepte bulunacağım”

İl Genel Meclisine konuk olan Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız: “Sıkıntıları ve sorunları parlamentoya taşıyıp çözüm bulma noktasında bütün milletvekilleriyle yani 5 milletvekiliyle Sivas’ın sorunlarını çözmek zorundayız. Kırsalda sorunlar çok. Sivas İl Özel İdaresi’ne ayrılan 2018 yılı ödeneğinin kırsala yetmeyeceği gözüküyor. Bütçenin artırılması noktasında talep de bulunacağım” dedi

“Bütçenin artırılması için  talepte bulunacağım”

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, İl Genel meclisinin Kasım ayı toplantılarına katıldı. Meclis toplantı salonunda yaptıkları çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi veren Akyıldız: “Sizler de bu ay bütçe için çalışıyorsunuz aynen bizde şu anda Plan ve Bütçe Komisyonu’nda 2018  bütçesini görüşüyoruz. 2018 yılı bakanlık bütçelerini görüşmeye devam ediyoruz. Sivas’la ilgili sorunları dinlemek için buraya geldim. Sivas’a ayrılan bütçenin yetersiz olduğunu biliyorum. Bu konuyu TBMM’de gündeme getireceğim” dedi.

Sivas’ın geniş bir coğrafya ya sahip olduğunu ve kırsala hizmet etmek için ayrılan bütçenin yeterli olmadığını belirten Akyıldız: “Sizlerin bir sıkıntısı, sorunu varsa veya genel bütçeden talebiniz varsa bunları dinlemeye geldim. Parlamentoya taşımamız gereken Sivas’la sorunları sizlerden dinlemek için buradayım. Sıkıntıları ve sorunları parlamentoya taşıyıp çözüm bulma noktasında bütün milletvekilleriyle yani 5 milletvekiliyle Sivas’ın sorunlarını çözmek zorundayız. Çünkü Sivas’ın gerçekten sıkıntısı çok. Kırsalda sorunlar çok. Sivas İl Özel İdaresi’ne ayrılan 2018 yılı ödeneğinin kırsala yetmeyeceği gözüküyor. Herhalde yeniden borçlanma olacak. Ben bunu genel bütçe görüşülürken Meclis’e taşırım. Sivas İl Özel İdaresi’ne gönderilen paranın yeterli olmadığını ve pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini de sizler adına genel bütçe görüşmelerinde dile getiririm. Ama bunun dışında parlamentoda şu konu görüşülsün bunu da ekleyelim dediğiniz her noktada ben sizlerin emrindeyim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER