Bu nasıl İŞ?

AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın söylemlerine ve siyasilerin işçi alımlarında yaptığı baskıları sert bir dille eleştiren Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, “Sivas’ta halen ekonomi ve işsizlik konusunda sıkıntılar var. Bu sorunlar görmezden gelinemez. Diğer bir konu ise işçi alımları. Bazı siyasiler TÜRASAŞ’a kendi eşini, dostunu ve akrabalarını yerleştiremedi diye 1 Ağustosta işe başlaması gereken kişiler yaklaşık 15-16 gündür işe başlayamadı. Kendi kadrolarınız işe girmedi diye TÜRASAŞ’ın yakasını artık bırakın” dedi.

Bu nasıl İŞ?

MEHMET TIRPAN

Sivas’ın son zamanlarda TÜRASAŞ’a işçi alımlarında yapılan haksızlıklar ve AK Parti İl Başkanına gönderilen işçi alım listeleri ile ulusal basında gündeme geldiğini aktaran Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Uğur Bulut, Bu olayların üzerine AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz’ın söylemlerinin damga vurduğunu söyledi.

BBP İl Binasında ‘Genişletilmiş İlçe Başkanları Toplantısı’nda AK Parti Milletvekili İsmet Yılmaz’ın söylemlerinin doğruluğunun tartışmaya açık olduğunu vurgulayan Başkan Bulut, “AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz televizyon programına çıkıp ‘Divriği, Altınyayla ve diğer ilçelerimizi gezdiğimde vatandaşların ekonomiden memnun olduğunu görmekteyim” demesini doğru bulmuyoruz. Evet bir yoğunluk var ama bu yoğunluk geçici ve gurbetçilerin sılayı rahim yapmasından kaynaklıdır. Sivas’ta halen ekonomi ve işsizlik konusunda sıkıntılar devam ediyor” dedi.

Sadece yaz aylarında kısa bir süre yaşanan hareketliliğin Sivas’ta ölçü olmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Bulut, “Yine AK Parti Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Lokantacılar Esnaf Odası Başkanı Nazmi Yiğit’in ‘Sayın Bakanım biz 2 yılda kaybettiğimizi iki ayda kazandık” ifadesini kullandığını savunarak ulusal basında bu konuda söylemde bulunmuş. Milletvekili İsmet Yılmaz’ın bu açıklamalarının ardından Lokantacılar Odası Başkanı Nazmi Yiğit ile yaptığımız görüşmelerde ‘Kendisinin kesinlikle böyle söylemlerinin olmadığını, Sivas esnafının ciddi sıkıntılar içerisinde olduğunu’ söylemesine rağmen bu söz nasıl ulusal basına başka bir şekilde aktarıldı anlamakta güçlük çekiyoruz. Ya İsmet Yılmaz’ın Lokantacılar başkanı ile ilgili söylemleri doğru değil Yada Lokantacılar Odası Başkanı Nazmi Yiğit’in bizlere söylediği doğru değil” iddialarında bulundu.

“TÜRASAŞ’IN ÜZERİNDEN BİLEK GÜREŞTİRMEYİN”

Ekonomi, işsizlik ve istihdam noktasında kangren haline gelmiş sorunların görmezden gelinemeyeceğinin altını çizen Başkan Bulut, “Yakın zamanda TÜRASAŞ taşeron öncülüğünde 91 işçi alacaktı. 91 kişilik istihdam alanına 10 bin kişiden fazla başvuru oldu. 500 vagon yapımı işi alan TÜRASAŞ’a siyasiler kendi eş, dost ve akrabaları yerleştiremedi diye 1 Ağustosta işe başlaması gereken kişilerin yaklaşık 15-16 gündür işlerine engel olmaktadırlar. TÜRSASAŞ’ın aldığı işçilere siz iş başı edeceksiniz evraklarınızı hazırlayın gelin demesine rağmen bugün siyasiler TÜRASAŞ gibi bir değerimiz üzerinden bilek güreştirdiklerinden dolayı maalesef insanlar iş başı edemediler. Bunun hesabını kim verecek. 500 Vagon işi alan TÜRASAŞ hepimizin yanında olması gerektiği bir kuruluş değil midir? 500 vagonu en başarılı şekilde imal edip Dünya piyasasına sunacak olan kurumun yanında siyasilerin olması gerekirken siyasilerin sanki işe alımlar ırsi imiş gibi davranmaları kesinlikle kabul edilemez. Kendi kadrolarınız işe girmedi diye TÜRASAŞ’ın yakasını bırakın. Sivaslıların değeri olan bu kurumların üzerinde kimse bilek güreştirmesin” şeklinde konuştu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuncer ARI
Tuncer ARI - 13 ay Önce

sivaslıyım, ama sivasta yaşamak istemiyorum, esnaf fiyatlarını yaz aylarında gelen misafirlere göre belirliyor, bir yılda kazanacağı parayı 3 ayda kazanıyor, yerliye eyvAllah etmiyor.

SIRADAKİ HABER

banner20