“Bizim tek ilacımız var oda çok çalışmak”

“Bizim tek ilacımız var  oda çok çalışmak”

HABER MERKEZİ

Sivas Valisi Salih Ayhan, Gökbilimleri Merkezinin Türkiye'de ilk ve tek olduğunu belirterek, öğrencilerin küçük yaşlarda ufkunun açılacağını söyledi.

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından yürütülen ve ORAN'ın proje desteği sağladığı atölyenin önemine vurgu yapan Vali Ayhan, "Eğitimi sadece okullarla sınırlamak istemiyoruz. Sınıf dışındaki uygulamaları çok önemsiyoruz. Attığımız her adımda önceliğimiz çocuklarımız, gayemiz ise onları geleceğe en donanımlı haliyle hazırlamaktır." dedi.

Emeği geçen herkese teşekkür ederek sözlerine devam eden Vali Ayhan, "Bu güzel birliktelik, 1,5 milyonluk bir bütçeyle çocuklarımıza bırakacağımız bir hediyedir. Gördüğünüz gibi derdimiz Sivas'ın evlatları, Sivas'ın çocukları. Onlar için ne yapsak azdır. Güzel bir birlikteliğimiz var ve huzurluyuz. Kurumsal iletişim ve iş birliğimiz harika durumda. İnşallah çağın ve zamanın ruhuna uygun bir şekilde bu çalışmalarımız devam edecek. Sivas'ın evlatlarını geleceğe çok iyi bir şekilde hazırlayacağız. Maksat ve muradımız budur. Büyük bir zenginliğe ve çok da büyük bir mirasa sahibiz. Geçmişte ecdadımızın yaptığı büyük işleri örnek alan öğrencilerimizin, bu mirastan ilham alarak daha büyük işler başaracaklarına inanıyorum. Bu bina çok anlam kazandı ve Sivas'ta en çok sevdiğimiz binalardan biri oldu. Burası öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir merkez oldu. Okullarda öğrenilen teorik bilgiyi, burada pratiğe çevirmelerine yardımcı olacağına inanıyorum." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de böyle bir merkezin olmadığını hatırlayan Ayhan, "Bizim çocuklarımız çok şanslı. Bizlerin görevi ve vazifesi hizmet etmek ve bu şekilde güzel mekânlarda çocukları buluşturmak. Sivas eğitimde Türkiye'nin tüm alanlarında örnek çalışmalar yapmaktadır. Köprü projemizle, atölyelerimizle, kurumsal çalışmalarımızla, DYK kurslarımızla, eğitimlerine büyük katkı sağlıyoruz. Bizim tek ilacımız var oda çok çalışmaktır." şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER