“Bizde istemedik”

Sivas Belediyesi’nin Ekim ayı ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Valilik Ek binasının bulunduğu alan ele alındı. BBP Belediye meclis üyesi Ertuğrul Kuşderci, Valilik ek binasının o alana yapılmasına en baştan karşı olduklarını dile getirdi. Belediye Başkanı Sami Aydın ise: “O bölgede işin doğrusu keşke olmasaydı dediğimiz yapılar var. Bu yapılardan bir tanesi de Valilik Ek Binası ve onun önündeki mevcut Özel İdare binası. Aslında biz de istemedik oraya yapılmasını” dedi.

“Bizde istemedik”

Mehmet TIRPAN

Belediye Meclisinin ekim ayı ilk toplantısı Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda İl Özel İdaresinin arka kısmına yapılan Valilik Ek Binasının o alana yapılmaması gerektiği tartışıldı. Sivas Belediyesi BBP Belediye Meclis üyesi Ertuğrul Kuşderci Valilik ek binasının Sivas’ta o kadar alan varken Özel İdarenin arka kısmına yapılmasının doğru olmadığını söyledi.Paşabahçe yolu girişinde bulunan ALONET ve İl Özel İdaresi binasının o bölgede aslında hiç olmaması gerektiğini aktaran BBP’li Belediye Meclis üyesi Kuşderci : “İmar kirliliğine yol açılıyor. Sivas’ın gözbebeği dediğimiz yeri Paşabahçe mesire alanının sağ tarafında kalan yeri Valilik ek hizmet binası yapılması için verdik ama hiç iyi olmadı. O bölge yeşil alan olarak değerlendirilmeli idi. O bölgede aslında Özel İdare binasının, Alo Net binasının hatta Valilik konağının olmaması gerekirdi. Şimdi de o bölgeye Valilik Ek Binası yapılıyor. Alınan kararların şehrin gelişmesine olumsuz derece de etki ettiğini sizlere bildirmek isterim” dedi.

BİZDE İSTEMEDİK

Konuyla ilgili açıklama yapan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın ise, “O bölgede işin doğrusu keşke olmasaydı dediğimiz yapılar var. Bu yapılardan bir tanesi de Valilik Ek Binası ve onun önündeki mevcut Özel İdare binası. Yine ALO NET binası. Hatta onun önündeki sivil binalarda dahil. Oralarda o hatalar birbirini tetikledi. Ben şunu biliyorum: ALONET’e meclis üyelerimiz evet dedi. Ama birçoğu da keşke bu olmasa idi dedi. Ben bunu biliyorum. Meclis üyelerinin buraya ideal olur yapılsın dediklerini düşünmüyorum. Aynı şey Özel İdare binası için de geçerli. Ne zaman yapıldığını tam bilmiyorum ama o da yanlış oldu. Onun yanına talep edilmişti mevcut inşaatı süren ek hizmet binası. Aslında biz de istemedik oraya yapılmasını. Hatta biz mevcut binayı da kaldıralım demiştik. Ama nasıl ki şu ilerdeki ALO NET tamam dediyse meclis o şartlarda idare binasının yanına değil de arkasına yapılsın dedik. O şekilde de meclisten geçti. Bu bölgede eksik hata olmuşsa buradan ders çıkararak yeni bölgelerde bunu tekrar etmeyelim. Kötü emsal emsal değildir. Yaklaşım bu. Ama Ertuğrul beyin dediklerine de katılmamak mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER