“Biz bakıyoruz boş, onlar bakıyor dolu”

İl Genel Meclisi’nde yaşanan içme suyu sorunu akılllara 1979 yılında başrollerini Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın oynadığı Petroller Kralı filmini akıllara getirdi. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Yakup Çınar, Akıncılar ilçesine bağlı 5 köye 5 yıldır içme suyu getiremediklerini vurgulayarak, “Biz gidiyoruz su depoları boş, ancak bazı kurumlarda çalışan kişiler aynı depoları ölçüyor su depoları dolu çıkıyor” dedi.

“Biz bakıyoruz boş, onlar bakıyor dolu”

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisi Mart ayı toplantılarında gündeme gelen içme suyu depolarının ölçümü konusu eski Türk filmlerini aratmadı. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Yakup Çınar, Akıncılar ilçesine bağlı 5 köye 5 yıldır içme suyu getiremediklerini vurgulayarak, “Biz gidiyoruz su depolarını ölçüyoruz boş çıkıyor, bazı kurumlarda çalışan kişiler aynı depoları ölçüyor depolar dolu çıkıyor. Ayrıca yapılmayan yol ve işleri yapılmış olarak gösteriliyor” dedi. Bu durum 1979 yılında başrollerini Zeki Alasya ve Metin Akpınar’ın oynadığı Petroller Kralı filmini akıllara getirdi. Petroller Kralı filminde karaborsacıların yetkililerden sakladığı benzini zam gelince satışa çıkarması ve olayın ardından şikayet üzerine depoda benzin olup olmadığını tespit ediyordu. Ancak depoki çatlaktan sızan benzin başka birinin bahçesinden çıkmıştı. Yetkililer depo boş demesinin ardından şaşıran karaborsacı deposunun dolu olduğunu biliyordu. Gerçek depodaki benzinin çatlaktan sızdığı anlaşılınca ortaya çıkmıştı.

“YAPILMAMIŞ İŞLER YAPILMIŞ GİBİ GÖSTERİLİYOR”

Yol ve içme suyu noktasında yapılmayan işlerin yapılmış gibi gösterildiğine dikkat çekerek serzenişte bulunan Yakup Çınar, “5 senedir köylerimize içme suyu getirmeye çalışıyoruz. Ama nedense bir türlü içme suyumuz gelmiyor. Çünkü biz burada içme suyumuz yok diyoruz kurum amirleri gelip diyor ki orada 50 kişi yaşıyor buraya yatırım gerekmez diyor. Bu kurumlar daha sonra buraya gelip yapılmasını istediğimiz işi yapılmamasına rağmen yapılmış olarak gösteriyor” dedi.Herkesin bu Meclis salonunda ilçesindeki eksikliklerin giderilmesi için mücadele ettiğini ve kendisinin de ilçesindeki eksiklikleri dile getirdiğini kaydeden Çınar, “Yolumuz yapılmadığı halde İl Özel İdaresi’nin 2017 yılına ilişkin hazırlanan faaliyet raporu kitapçığında yol yapılmış olarak gösteriliyor. Başlanmayan bir iş nasıl yapılmış olacak gösteriliyor. Biz Akıncılar ilçesinde 5 köye su getiremiyoruz. Ondan sonra dönüyor diyoruz ki gurbetten köye göç olsun. Sizce böyle bir göç olabilir mi? İçme suyu olmayan köye kim gelir? Bakın arkadaşlar biz gidiyoruz bakıyoruz su depolarını ölçüyoruz boş. Kurumlarda görev yapan birileri geliyor aynı depoyu ölçüyor depolar dolu çıkıyor. Bu nasıl oluyor. Sivas Valisi Davut Gül acaba bu konuyu takip etme zahmetinde bulunur mu? Mahsuni Şerif’in dediği gibi bilmem söylesem mi? söylemesem mi? Sıkıntıları söylüyorsun muhalefet oluyor. Söylemiyorsun memleketin zarar görüyor. Arkadaşlar ya doğru olalım işimizi tam yapalım veya kimlere inanacağımızı iyi seçelim” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 05:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
ted
ted