“Birlik ve beraberliğimizin hep daim olması lazım”

Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “İsterdim ki Birlik ve Beraberlik Şölenine daha çok katılım olsun. Programın teması birlik ve beraberlik. Özellikle ülkemizin son günlerde yaşadığı sıkıntıları bu birlik ve beraberliğimizin hep daim olması lazım” dedi.

“Birlik ve beraberliğimizin  hep daim olması lazım”

Mehmet TIRPAN

Çevre illerden Sivas’a gelen âşıklar, ozanlar Ziraat Odası Başkanlığı’nca düzenlenen 1’nci Geleneksel Birlik ve Beraberlik Şöleninde Sivaslılarla bir araya geldi. Ziraat Odası Başkanlığı’nda gerçekleştirilen şölen oda başkanları ve bazı kurum müdürleri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Ziraat Odası Başkanı Hacı Çetindağ, “İsterdim ki Birlik ve Beraberlik Şölenine daha çok katılım olsun. Programımızın teması birlik ve beraberlik. Özellikle ülkemizin son günlerde yaşadığı sıkıntıları bu birlik ve beraberliğimizin hep daim olması lazım” dedi.

Selçuklu ve Osmanlı zamanında 2-3 yıl sefere çıkılmadığı zamanlarda padişahların, ozanları, şairleri ve âşıkları vatandaşın içine göndererek halkın milli duygularını yükselttiğini hatırlatan Çetindağ; “Milletin milli duygularının yüksek olması çok önemli. Günümüzde baktığımız zaman aslında milli duygularımızın çok yüksek olması gerekiyor. Çünkü bir ateş çemberinin içine alınmış Türkiye. Siyonistler, ülkenin başına çökmek üzere. İşte burada milli duygularımızın kaybolmaması lazım. Biz bayrak için seve seve canımızı veren bir milletiz. Bu duyguları en çok diri tutacak olan da sivil toplum örgütleridir. Bu programımız inşallah Türkiye genelinde bir başlangıç olur. Diğer Ziraat Odalarına örnek olmasını temenni ediyoruz. Emin olun ülkemiz ciddi sıkıntılar yaşıyor. Sivas’ın nüfusuna baktığımız zaman yaklaşık 3’te 2’si tarımla uğraşıyor. Temelde Anadolu insanlarının milli duyguları daha çok. Biliyorsunuz 15 Temmuz’da uçaklar kalkmasın diye o hainlere fırsat vermemek için tarlasını yakan çiftçilerimiz var. Emin olun ki bizim çiftçilerimizde tarlasını, evini, ocağını yakacak milli duygular var. Yeter ki vatanımız sıkıntı yaşamasın. O nedenle biz bu geceyi yaptık. Ayrıca ülkemizde artık halk müziğini dinleyenler sanki geri kafalı, pop müziğini dinleyenlerin de aydın görülüyor. Ben bunu kesinlikle kabul etmiyorum. Tam tersini söylüyorum. Bizim ozanlarımızı, âşıklarımızı, şairlerimizi dinleyenler aydın kişilerdir. Çünkü ülkemiz bundan devam etmek zorunda. O nedenle ozanlarımıza, âşıklarımıza, şairlerimize geldikleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2017, 05:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER