Bir ayda 285 trafik kazası meydana geldi

Emniyet Genel Müdürlüğü 2018 yılı Ocak ayında meydana gelen kaza sayılarını açıkladı. Sivas genelinde bir ay içerisinde 285 trafik kazası meydana geldi. Yaşanan kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken 97 kişi yaralandı.

Bir ayda 285 trafik kazası meydana geldi

YÜKSEL MENEKŞE

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı, 2018 Ocak ayında meydana gelen ölümlü-yaralanmalı ve maddi hasarlı trafik kazalarına ilişkin elde ettiği verileri açıkladı. Sivas karayolu sınırları içerisinde yılın ilk ayında 98´i ölümlü-yaralanmalı, 187´si de maddi hasarlı olmak üzere toplam 285 trafik kazası meydana geldi. Büyük kısmı dikkatsizlik nedeniyle gerçekleşen trafik kazalarında bir kişi hayatını kaybederken 233 kişi de yaralandı.

Yılın ilk ayında ülkemizde ise 12 bin 359 ölümlü-yaralanmalı kaza meydana geldi. Bu kazalar neticesinde 252 kişi hayatını kaybetti, 20 bin 306 kişi de yaralandı. Ocak´ta Türkiye´de gerçekleşen maddi hasarlı kaza sayısı ise 19 bin 897 olarak açıklandı. Kazaların en büyük nedeni olarak, “araç hızını yol, hava ve trafiğin gerektirdiği şartlara uydurmamak” maddesi gösterildi. Bunu; kavşak, geçit ve kaplamanın dar olduğu yerlerde geçiş önceliğine uymamak, manevraları düzenleyen genel şartlara uymamak, arkadan çarpma, dönüş kurallarına uymamak, taşıt giremez trafik işareti bulunan yerlere girmek, kurallara uygun olarak park etmiş araçlara çarpmak, kırmızı ışık veya görevlinin dur işaretinde durmamak, alkollü araç kullanmak, aşırı hızla araç kullanmak, geçme yasağı olan yerlerden geçmek izledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2018, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER