Bin 800’den, 15 bine yükseldi

Kredi Yurtlar Kurumu, 2002 yılında bin 874 öğrenciye yurt imkanı sağlarken, şimdi ise yeni açılacak yurtla birlikte 15 bin 331 öğrenciye barınma imkanı tanıyor. KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç, yurtların sağladığı imkanlardan söz ederek, gençlerin donanımlı bir şekilde yetişmelerini hedeflediklerini ifade etti.

Bin 800’den, 15 bine yükseldi

YÜKSEL MENEKŞE

Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü, üniversite öğrencilerinin konforlu bir ortamda eğitimlerini tamamlayabilmeleri amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. KYK İl Müdürü Erdoğan Tunç, Sivas’ta KYK’nın geldiği noktaya dikkat çekerek, “Sivas’ta 2002 yılında KYK yurtları toplam bin 874 kişi kapasiteliydi. Şu an itibariyle 15 bin 331’e çıkmış bulunuyor. Sivas merkezinde 6 merkezde yurdumuz var, 9 da ilçelerde yurdumuz var.  Merkezde yeni açacağımız yurtla birlikte toplam 16 yurdumuzda 15 bin 331 öğrenci kapasitemiz olmuş olacak” dedi. Tunç, “Öğrencilerimize ücretsiz internet, 24 saat sıcak su gibi bir sürü de imkanlar sağlıyoruz. Kurumumuz bunun yanı sıra ekonomik durumu sıkıntılı olan öğrencilere burs, başvuran herkese de kredi veriyor. Bu da ayrı bir imkan olarak sunuluyor. Bizde kalan öğrencilere yıl boyu barınma ve beslenme hizmetlerini otel standartlarında vermekle birlikte onları hayata daha iyi hazırlama noktasında farklı çalışmalar yürütüyoruz. ‘KYK Akademi’ dediğimiz bir eğitim modülüyle yıl boyu konferanslar, seminerler, paneller, atölye çalışmaları, kurslar ve manevi rehberlik çalışmaları kapsamında çocuklarımızı hayata daha iyi hazırlama noktasında eğitim faaliyetleri yapıyoruz. Gezi ve spor aktiviteleri yapıyoruz.

Çocuklar okul hayatı bittikten sonra kendilerini donanımlı bir şekilde yetiştirsinler ve hayata çok farklı bir bakış açısı ile baksınlar istiyoruz.  Bunun yanı sıra da Sivas’ın kültür elçileri olsunlar istiyoruz. Sivas’ın dışarıdaki reklamını en güzel şekilde yapmalarını arzuluyoruz. Bunun yanı sıra CV’lerini aldıkları belgelerle güçlendirmelerini arzu ediyoruz. Hayata atıldıkları zaman elleri güçlü olsun istiyoruz. Sonraki süreçte özel sektörde veya devlette çalıştıkları zaman kendilerinden emin bir edayla bilgili, birikimli, kültürlü birey olarak sosyal hayatın içine girsinler istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2017, 14:17

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER