Bin 449 proje Sivas’a kazandırılacak

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Kırsalda ve köylerde yaptıkları çalışmaları sürdüreceklerini belirterek, Sivas’a bin 449 projeyi ile 237 milyonluk yatırım yapılacağını söyledi.

Bin 449 proje Sivas’a kazandırılacak

Mehmet TIRPAN

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas genelinde bin 449 adet projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Sivas’a 237 milyonluk yatırım yapılacağını aktaran Kaya: “Kırsal altyapıdaki yatırımlarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. 1,5 milyon metrekare kilit parke taşını 478 köyümüze döşeyerek bu sene bir rekora ulaşacağız. 481 köyümüzün su deposuna otomatik klorlama cihazı takılacak ve bu sayede köylerimiz sağlıklı içme suyuna kavuşmuş olacaklar” dedi.

2017 yılı yatırım programı kapsamında kırsalda yol ağının daha modern hale getirilmesi, yolların kalite ve standartlarının iyileştirilmesi ve halkın daha sağlıklı ulaşım imkânına kavuşması amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini de ifade eden Kaya: “Sivas genelindeki köylerimizin ulaşımlarının en iyi şekilde sağlanması keskin virajların kaldırılması yol standartlarının yükseltilmesi konusunda asfalt ve yama çalışmaları yapılıyor. Kırsaldaki çalışmalarımızın yanı sıra eğitim yatırımlarımız da tüm hızıyla devam ediyor. Okullarımız yeni döneme yetiştirilmeye çalışılacak. Valilik ek hizmet binasının ise temeli kazıldı. Uygun bir zamanda temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Kültür merkezinin ihalesi yapıldı, inşaat hızlı bir şekilde ilerliyor. 58 adet köyde halı saha yapımı devam ediyor. İlçe hükümet konaklarında inşaatlar aynı şekilde sürüyor. Kültür ve restorasyona dair çalışmalarımız titizlikle tamamlanacak. Köylerimizde 5 bine yakın konteyner ile 6 bin ton çöp toplayarak belediyemizin çöp toplama tesisine ulaştırdık. Çalışmalarımıza liderlik eden ValiDavut Gül'e, meclis üyelerimize, ilçelerimizde çalışmalarımızı koordine eden Kaymakamlarımıza, kurumlarımızın amirlerine ve İdaremiz personellerine teşekkür ediyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER