Bilgin, “Sivas’ın menfaatini gözetmeye devam edeceğiz”

Bilgin, “Sivas’ın menfaatini  gözetmeye devam edeceğiz”

MEHMET TIRPAN

Belediye Başkanı Hilmi Bilgin Ticaret ve Sanayi Odasının Meclis toplantısına katılarak meclis üyelerine il genelinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Sivas’ta yürütülen projeler hakkında kamuoyunun fikrini almayı ihmal etmediklerini aktaran Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas’ın menfatini gözeterek projeler hazırladıklarını ve ortak akılla projeleri hayata geçirdiklerini söyledi.

Kale Projesi, Ulaşım, Cephe düzenlemesi gibi yürütülen projeler hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, “Kale Projesi, Kızılırmak Projesi, kültür merkezleri, gençlik merkezleri, kütüphaneler, spor kompleksleri gibi büyük projelerimiz var. Proje dediğimiz zaman, belediyeden hizmet dediğimiz zaman veya kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet dediğimizde sadece ortaya çıkan bir bina olarak eseri görmek yanlış, insan hayatını kolaylaştıran her çözüm önerisi bu şehir için bir hizmettir” dedi.

İnsana dokunan projeler ortaya koymak adına çalışmalar yaptıklarını aktaran Bilgin, “Ata Sanayi de ulaşım problemi vardı. Esnafların yüzde 40'ı bu sorunun çözülmesini istiyordu. O bölgede refüjü kaldırarak kavşak çalışması yapıp oradaki sorunu çözmenin bedeli çok küçük orada ticaret yapan kesim için çok büyük hizmet. Projeleri bu şekilde değerlendirmek lazım. Tarihi Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen dış cephe çalışmalarının bir kısmı bitti. Yaz aylarının gelmesi ile cephe düzenlemelerinde ikinci etap başlayacak. İkinci etapta İstasyon ve Atatürk Caddesindeki binalarda çalışma yapılacak. Konuyla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER