Bilgin, gazetecilerle bir araya geldi

Bilgin, gazetecilerle  bir araya geldi

MEHMET TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin kentte görev yapan basın mensupları ile 10 ocak çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Gecede bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hilmi Bilgin; “Şehrin gündeminin takip edilmesi noktasında bizlere ve milletimize yardımcı oluyorsunuz. Hepinizin yaptığı iş bir kamu görevidir. Her mesleğin kendine göre zorlukları, sıkıntıları, iyi tarafları var bunları hep birlikte yaşıyoruz. Bazen sabahın erken saatlerinden gece yarılarına kadar ailemizden çok kentte görev yapan basın mensupları ile bir arada oluyoruz. Bu günde de sizlerle bir araya gelip, hasbihal etmek adına bir araya geldik,katılımlarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Bilgin; “ Bir ülkede toplumun doğru yönlendirilebilmesi için basının tarafsız, şeffaf ve hiç bir gücün etkisi altında kalmadan doğru bilgilendirme yapması, meslek ilkelerine uygun olarak işini yapması en önemli unsurdur. Bizde ilimizde hizmet ederken işimizi yaparken mutlaka eksiğimiz vardır. Bunun topluma doğru yansıması sizlerin bize doğru geri dönüşümü sağlayacağı bilgiler olacaktır. Bizler siyasetçiler olarak, kamu görevlileri olarak yaptığımız iş icabı ben kendi adıma doğru eleştiriye açık ve inanan biz kardeşinizim” dedi.

Bilgin; “ Bugüne kadar görevleri başında görevini yaparken şehit olan başta  İsmail Güneş kardeşimiz olmak üzere tüm şehit gazetecilerimiz rahmetle anıyorum”diyerek sözlerini sonlandırdı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER