BEYİN FIRTINASI ESİYOR

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında 3’üncü gün geride kaldı. 400 sporcunun yer aldığı turnuvada heyecan her geçen gün biraz daha artıyor.

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında 4’üncü gün heyecanı yaşanacak. 19 Ağustos Pazartesi günü başlayan turnuvada geride kalan 3 günde sporcular ortaya koydukları performanslarla dikkat çekti. Sivas’tan 71, toplamda 400 sporcunun katılım gösterdiği uluslararası Buruciye Satranç Turnasında 15 ülkeden sporcularda yer alıyor. 24 Ağustos tarihinde oynanacak maçların ardından tamamlanacak uluslararası satranç turnuvasına gösterilen üst düzey katılım satranç camiasını mutlu ediyor.

MAÇLAR 5 KATEGORİDE OYNANIYOR

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvası 5 kategoride oynanıyor. 8,10, 14, B kategorisi ve A kategorisi olmak üzere 5 kategoride oynanan karşılaşmalarda yaşanan heyecan her güçen gün artıyor. 5 kategoride oynanan Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında kategorilerinde dereceye girecek sporculara çeşitli miktarlarda para ödülü verilecek. Sezer Satranç Akademi ve Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Giray Kaan Durukan küçük yaşına rağmen A kategorisi maçlarında yer almasıyla dikkat çekiyor.

22 UNVANLI SPORCU VAR

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında 22 unvanlı sporcuda yer alıyor. Satranç branşında sporcular topladıkları puanlara göre bazı unvanlar da yer alıyor. Sivas’ta yapılan uluslararası satranç turnuvasına 22 unvanlı sporcunun katılması organizasyonun kalitesine önemli artılar katıyor.

ADAY-İL-ULUSAL VE ULUSLARARASI HAKEMLER GÖREV YAPIYOR

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında aday, il, ulusal ve uluslararası satranç hakemleri görev yapıyor. Giyim, kuşam ve bilgileriyle organizasyonda dikkat çeken hakemlerin özellikle maçlar başlamadan önce yaptıkları ikazlar beğeni topluyor. Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında 15 satranç hakemi görev yapıyor.

ENGELLİ SPORCULARDA YER ALIYOR

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında engelli sporcularında yer alması organizasyona ayrı renk katıyor. 4 engelli sporcunun yer aldığı organizasyonda iki sporcu görme, iki sporcu ise bedensel engelli olmalarına rağmen uluslararası organizasyonda yer aldı. Satranç İl Temsilcisi Hasan Yıldırım, engelli sporculara uluslararası Buruciye Satranç turnuvasında yer almalarından dolayı teşekkür etti.

CANLI MASALARDAN NAKLEN YAYIN

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasında salonda yer alan iki canlı masada oynanan maçlar canlı olarak internet üzerinden takip edildi. Cuma günü son gün son maça kadar canlı masalarda oynanacak maçları satranç severler internet üzerinden canlı olarak takip edebilecek. Satranç Federasyonu tarafından uygulamaya konulan canlı masa satranç yayın programı beğeniyle takip ediyor.

TAHA AKGÜL SPOR SALONU EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Uluslararası Buruciye Satranç Turnuvasına Cumhuriyet Üniversitesi Taha Akgül Spor Salonu ev sahipliği yapıyor. Taha Akgül Spor Salonunda oynanan satranç maçlarına sporcu velileri de ilgi gösteriyor. Satranç müsabakaları başlamadan sporcular ve veliler için yapılan telefon sesini kapatın uyarasına uymayan veliler ise salondan dışarı çıkmaları için uyarılıyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 10:50

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER