Berberlerde bayram yoğunluğu başladı

MEHMET TIRPAN

Kurban Bayramına sayılı günler kala berberler ve kuaförlerde de ciddi hareketlilik başladı. Pandeminin verdiği sıkıntılardan dolayı problem yaşayan berberlerin yaşanan yoğunluktan dolayı yüzü güldü. Pandemi kurallarına göre çalışmalarına devam eden berberler, randevulu sistemi ile müşterilerini kabul ederek, kalabalığın önüne geçmeye gayret gösteriyor.

Bayram öncesi kalabalığa kalmak istemeyen vatandaşlar soluğu berberlerde alıyor. Saç sakal tıraşlarını olmak isteyen vatandaşlar berberleri öncesinden telefonla arayarak randevu alıyor. Saati gelen vatandaşlar tıraşlarını olarak bakımlarını gerçekleştirmiş oluyor.

Yaşanan yoğunluk hakkında bilgiler veren Berber Adıgüzel Koçyiğit, bayram öncesi berberlere olan ilgiden son derece memnun olduklarını söyledi.

Yasaklarının kalkmasıyla birlikte işlerindeki canlılığın arttığını ifade eden Koçyiğit, “Pandemi kuralları çerçevesinde müşterilerimizi rahat ve güvenli bir şekilde tıraş etmeye çalışıyoruz. Bayram öncesi her yıl olduğu gibi bu yılda bayram yoğunluğumuz başladı. Taleplere yetişmek için artık müşterilerimize randevu vererek hizmet vermeye çalışıyoruz. İşimiz daha kolay oluyor. Eğer kurban bayramı öncesi yasaklar kalkmasa idi çok perişan olurduk. Yasakların kalkmasından dolayı da çok mutluyuz. Şuanda gece geç saatlere kadar müşterilerimizi tıraş edebiliyoruz. Tıraş ücretlerine zam yapmadık. Ben kendi adıma söylüyorum. Zam yapılmasına da karşıyım. Yapmayı da düşünmüyorum. Kimse mağdur olmasın. Zor günlerden geçiyoruz” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER