Bem-Bir-Sen terörü lanetledi

Memur- Sen Konfederasyonu’na bağlı BEM-BİR-SEN (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu "Terör caniliktir, insanlık suçudur" dedi.

Bem-Bir-Sen terörü lanetledi

Memur- Sen Konfederasyonu’na bağlı BEM-BİR-SEN (Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası) Sivas Şube Başkanı Mustafa Pakoğlu, son günlerde ülkemizde meydana gelen terör saldırıları dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Pakoğlu mesajında terör eylemlerini gerçekleştirenlerin cani olduğunu söyleyerek, “Son zamanlarda Türkiye’de Diyarbakır’dan başlayarak Van, Elazığ, Bitlis’ten sonra dün de maalesef Gaziantep’te düzenlenen terör saldırısının failleri masum insanları çocuk, genç, yaşlı demeden katlederek, üstelik bir kına merasimi mekânında, insanların en mutlu ve savunmasız oldukları bir anda bu vahşeti gerçekleştirerek hiçbir değer yargısıyla değerlendirilemeyecek kadar cani olduklarını bir kez daha göstermişlerdir. Daha önce de defalarca vurguladığımız gibi, tarih boyunca bütün terör eylemleri ve teröristler, dini, dili, ideolojileri, coğrafyaları ne olursa olsun, ürettikleri şiddet, korku ve kaos üzerinden eylemin muhatapları arasında güvensizlik ve paranoya üreterek umutları yok etmeyi hedefler. Böylece karanlık emellerini ya da hizmet ettikleri efendilerinin amaçlarını gerçekleştirmek isterler. Ancak terör ve benzeri kirli oyunlar, barışı temel ilke edinen ve asla barış umudunu kaybetmeyen, farklılıkları zenginlik olarak özümseyen, insan olma onurunu kalbine ve fikrine kazıyanlar karşısında hiçbir zaman tutunamamıştır, tutunamayacaktır” dedi.

15 TEMMUZ’DA TEK YÜREK OLDUK

15 temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminde halkın tek yürek olduğunu ve cuntacılara dur dediğini söyleyen Pakoğlu, “Nitekim 15 Temmuz’da, hangi alt kimliğe sahip olursa olsun darbeye karşı duruşuyla Milli İrade ve Demokrasi manifestosu yazan necip milletimiz, feraset, basiret ve tarihi tecrübeyle demlenmiş ortak aklı ve iradesiyle neyi amaçladıklarının farkında olduğu bu melun terör odaklarını tarihin karanlık dehlizlerindeki benzerlerinin yanına gönderecektir. Yine bu süreç, Türkiye ve bölge insanı, yani bizler için olduğu kadar, tüm küresel güçler ve dünya insanlığı için de ciddi bir sınavdır. Umudumuz istisnasız her beşerin benliğine Allah tarafından yaratılışta yerleştirilen hedef insanlık/iyilik kodunun terörün beslendiği kan dökme ve fesat çıkarma koduna evrensel düzlemde galip gelmesidir. Biz her şeyin farkındayız” diye konuştu.

 

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER