Belediye kiracısının yüzünü güldürdü

Belediye kiracısının yüzünü güldürdü

HABER MERKEZİ

Sivas Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği  (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, Belediyenin kiracısı olan esnaflara yapılan desteğin çok önemli olduğunu ifade ederek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in şahsında emeği geçenlere teşekkür etti

İllere gönderilen genelge doğrultusunda corana virüsün yaygınlaşması nedeniyle çok  sayıda esnafın dükkanını kapatmak zorunda kaldığını ifade eden SESOB Başkanı Beşir Köksal, esnafların ve çalışanların mağdur olduğunu söyledi.

Sivas Belediyesinin kiracı olan esnaflara destek olmak için önemli bir adım attığını vurgulayan Sivas Esob Başkanı Köksal, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 100 milyar liralık “ Ekonomik İstikrar Kalkanı” paketinin ardından harekete geçen Sivas Belediyemiz hem esnaflarımızın hem de vatandaşlarımızın ekonomik anlamda mağduriyet yaşamaması için yeni düzenlemelere gitti.

Bu doğrultuda Belediyenin kiracısı olan esnaflarımızın kira ödemeleri 6 ay boyunca gecikme zammı olmadan ertelenecek. İşyerleri tedbiren kapatılan Belediye kiracısı olan esnaflardan , işletmeleri kapalı olduğu süreç boyunca kira bedeli alınmayacak.

Ayrıca  tedbir süresinde şehir genelindeki tüm abonelerin suyu hiçbir sebeple kesilmeyecek. Bu çok anlamlı bir destektir.  Esnaflarımıza daha önce olduğu gibi yine destek olan , gecikme zammı almayan ve süreç boyunca kira belediye almayarak önemli katkı sağlayan Belediye Başkanımız Hilmi Bilgine, başkan yardımcılarımıza , meclis üyelerimize ve esnafımıza destek olan herkese teşekkür ediyoruz”dedi.

Köksal, diğer kurumlarda kiracı olan esnafların kiralarının indirime gidilmesi veya kira bedeli alınmaması için gerekli girişimlerde bulunduklarını da sözlerine ekledi

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER