BELEDİYE AMATÖRLERİ SEVİNDİRDİ

BELEDİYE AMATÖRLERİ SEVİNDİRDİ

Her yıl geleneksel olarak yapılan “Amatörlere malzeme yardımı önceki gün yapıldı ve  27 kulübe  yaklaşık 160 bin lira değerinde spor malzemesi verildi.

 

Sivas Belediyesi amatör spor kulüplerine  malzeme yardımında bulundu.

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde düzenlenen  malzeme dağıtım törenine  Vali Vekili Zihni Yıldızhan, Belediye Başkanı Sami Aydın, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, AK Parti İl Başkanı Ziya Şahin, kurum müdürleri, spor adamları ve amatör kulüplerin yöneticileri ile çok sayıda sporcu katıldı. Avrupa ve Dünya Şampiyonu olan Wushu Milli Takımı'da gösteri yaptı ve  büyük alkış aldı. Sivas Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Zeki Ekici, genç sporcuların ülkemizin teminatı olduğuna vurgu yaparak, "Sporcularımıza ne yapsak azdır. En kısa zamanda Belediye Başkanımızın Amatör Evi projesini hayata geçireceğini biliyoruz, gençlerimize sahip çıktığı için kendisine çok teşekkür ediyoruz" dedi.

 Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç ise, "Amatör kulüplerimizin ve sporcularımızın yanında olan Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu Belediye Başkanı Sami Aydın ise, "Her insanın spor yapması gerekir.. Bizlerde Sivas Belediyesi olarak şehrimizdeki kulüplerimizin başarılı olmasını ve her insanımızın spor yapmasını arzu ediyoruz. Bu sebeple şehrin muhtelif yerlerinde spor alanları oluşturuyoruz, halı sahalar yapıyoruz. Bu anlayışla amatör kulüplere yardım yapmayı bizim için vazgeçilmez ve olmazsa olmaz diye görüyoruz. Geçen sene verdiğimiz desteği yüzde 60 oranında artırdık. İnşallah önümüzdeki yıl da bu oranda artış yapacağız" ifadelerini kullandı.

Spor alanında yeni bir yatırıma başladıklarını kaydeden Başkan Aydın, Sıcak Çermik'te yapılan Aqua Park ve Spor Merkezi'nin özellikle yüzme sporu açısından önemli bir proje olduğuna dikkat çekti. Daha önce söz verdikleri Amatör Evi projesine de değinen Başkan Aydın, 2018 yılı içerisinde bu projenin tamamlanarak amatör kulüplerin hizmetine sunulacağını müjdeledi.

Vali Vekili Zihni Yıldızhan da, "Bu malzeme yardımı programında başkanımıza ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu yardımlar artarak devam edecektir" diye konuştu.

Konuşmaların ardından amatör spor kulüplerine malzeme dağıtımı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 05:10

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER