Başkan Özen “Bizlerin asli görevi hakkaniyeti savunmaktır”

Türk Sağlık- Sen Sivas Şubesi’nin 1. Olağanüstü Kongresi gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede Türk Sağlık-Sen Sivas Şubesi Başkanlığına Dursun Özen seçildi. Delegelere teşekkür eden Özen, “Bugün yapmakta olduğumuz kongre bizlerin daha da güçlenerek yolumuza devam etmemize vesile olacaktır. Hepimiz biliyoruz ki bu bir bayrak yarışıdır” dedi.

Başkan Özen “Bizlerin asli görevi hakkaniyeti savunmaktır”

MEHMET TIRPAN

Türk Sağlık- Sen Sivas Şubesi’nin 1. Olağanüstü Kongresi gerçekleştirildi. Yoklama ve açılış ile başlayan genel kurul, saygı duruşunda bulunulmasının ardından okunan İstiklal Marşı ile start aldı. Divanın oluşturulmasının ardından tek liste ile gidilen genel kurulda Türk Sağlık-Sen Sivas Şubesi Başkanlığına Dursun Özen seçildi.

Olağanüstü kurula katılan delegelere teşekkür eden Özen, “Türk Sağlık- Sen, çalışanların ekonomik ve sosyal haklarının savunucusu, daha kaliteli çalışma ortamlarının zemin hazırlayıcısı olmakla birlikte milli birliğimizin de mihenk taşıdır. Bizlerin asli görevi daha güçlü yarınlar için ‘sözümüzü yükseltmek’ ve hakkaniyeti savunmaktır. Bu amaçla güçlü bir sendika için yoğun katılım ve hakkaniyetli bir yönetim ana kriterdir” dedi.

Türk Sağlık-Sen’in sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının savunuculuğu yaparak güçlü bir geleceğe yürüdüğünü kaydeden Özen, “Sağlık çalışanı arkadaşlarımızın ve üyelerimizin sorunlarını birlik ve beraberlik ruhu içerisinde çözeceğimizin bilinmesini isterim. Gerekli mücadeleden asla taviz vermeden her türlü sorunlarının takipçisi olacağımızın bilinmesini isterim. Birlik ve beraberliği Türk Sağlık-Sen şubemizde önemsediğimiz kadar Türkiye Kamu-Sen ve bağlı şubeler noktasında da önemsiyoruz. Türkiye Kamu – Sen’in kuruluş felsefesinden sapmadan mücadele etmek vazgeçilmez ilkemizdir.  Bugün yapmakta olduğumuz kongre bizlerin daha da güçlenerek yolumuza devam etmemize vesile olacaktır. Hepimiz biliyoruz ki bu bir bayrak yarışıdır. Bu vesile ile bayrağı teslim eden Şube Başkanımız Kürşat Öksüm başta olmak üzere, Türk Sağlık – Sen Sivas Şubemizin kuruluşundan bugüne kadar emeği geçmiş tüm eski başkanlara, onların kıymetli yönetimlerine ve sendikamızı var eden değerli üyelerimize şükranlarımı sunarım. Kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenabı-ı Allah’tan temenni ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER