Başkan Eken: DOĞA AİLESİNİN BAŞARISI

Sivas Doğa Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, spor müsabakalarında ferdi ve takım kategorilerinde yakalanan başarılardan dolayı sporcularına teşekkür etti. Eken, yakalanan başarının Doğa ailesinin başarısının olduğunu söyledi.

Başkan Eken:  DOĞA AİLESİNİN BAŞARISI

 

Sivas Doğa Koleji, eğitim ve sporda başarılarını sürdürüyor. Okul yönetimi, idari kadro, beden eğitimi öğretmenleri okullararası gençler basketbol il birinciliğini erkeklerde şampiyon, kadınlarda ikinci tamamlayan sporcularıyla bir araya geldi. Sivas Doğa Koleji Kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Mustafa Eken, elde edilen başarılardan dolayı basketbol takımı sporcularını tebrik etti. Eken, okul olarak eğitim ile birlikte sporu da önemsediklerini belirterek, Güreşte dünya, tekvando Türkiye ve yüzmede il dereceleri yapan sporcularını tebrik etti. Okul olarak potada iki yıldır başarıdan başarıya koştuklarını kaydeden Eken, “ Erkeklerde iki yıldır il şampiyonuyuz. Bu sezonda ilimizi gruplarda oynanacak maçlarda temsil edeceğiz. Kadınlarda iki yıldır il ikincisi oluyoruz. Seneye inşallah şampiyon olacağız. Yakalanan başarılardan dolayı sporcularımızı, öğretmenlerimizi, idaremizi tebrik ediyorum. Sporcu velilerine teşekkür ediyorum. Yakalanan başarı Doğa Ailesinin başarısıdır.” dedi. Eken, daha sonra Milli Tekvandocu İklima Betül Karakuş, milli güreşçi Serhat Akbulut, başarılı yüzücü Kütay Emin Alkan ile birlikte okul erkek ve kadın basketbol takımlarına çeşitli hediyeler takdim etti. Sivas’ta bir otelde yapılan organizasyona Mustafa Eken ile birlikte Ahmet Eken, lise müdürü Sema Güngör, ortaokul müdürü Seval Ekinci, İlkokul müdürü Bekir Sıtkı Şekerci’de katıldı.

BASKETBOLDA EKOL OLDU

Sivas Doğa Koleji Basketbolda ekol oldu. Okul Beden Eğitimi Öğretmenlerinden Gözde Çevik nezaretinde iki yıldır gençler basketbol maçlarında kupalara ambargo koyan okul, erkeklerde iki yıldır şampiyon, kadınlarda ise iki yıldır ikincisi oluyor. Sivas Doğa Koleji, basketbolda kenti Nevşehir’de oynanacak grup maçlarında temsil edecek. Doğa Koleji’nin grup maçlarında başarılı olup yarı finallere yükselmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2019, 10:11

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER