Başkan Bilgin, makam aracı lüksüne son verdi

Belediyelerin en büyük gelirinin gereksiz gideri azaltmak ve buradan sağlanacak tasarrufu şehrin menfaatleri doğrultusunda ilave yatırımlara dönüştürmek olduğuna inanan Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, başkan yardımcıları ve birim müdürlerinin makam araçlarını havuza çektirdi. Yaşanan değişimle Sivas Belediyesi, gereksiz yakıt giderlerinden tasarruf sağlayarak bütçesine katkı sağlayacak.

Başkan Bilgin, makam aracı lüksüne son verdi

MEHMET TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, başkan yardımcılarının ve birim müdürlerinin 7/24 hizmetinde olan makam araçlarını havuza çektirdi. Belediyelerin en büyük gelirinin gereksiz giderleri azaltmak olduğuna inandığını kaydeden Başkan Bilgin, “Öncelikli amacımız şehrimizin menfati doğrultusunda adımlar atmak, gereksiz giderleri azaltarak, buradan sağlanacak tasarrufları ilave yatırımlara dönüştürmek” dedi. Önceden yürürlükte olan uygulamada her başkan yardımcısı ve birim müdürüne tahsis edilmiş araçlar ve şoförler bulunuyordu. Bu araçlar mesai içinde ve sonrasında ilgili kişilerde kalıyor bu araçlarla ev veya farklı alanlara gidebiliyorlardı. Başkan Bilgin’in talimatı ile bu uygulama ortadan kalktı. Başkan yardımcıları ve birim müdürleri işyerleri olan Belediyeye kendi imkanları ile gelip gidecek, gün içerisinde her hangi bir programa veya birimleri ile ilgili bir alana gidecek olurlarsa havuza çekilen araçlardan birisini kullanacaklar. Buna göre belediye araçları gereksiz yere kullanılmayacak. Araç havuzunda toplanacak ve görevlendirme ile sadece kamunun işi için çalışacak. Görevde olmayan araçlar da park halinde olacak.Başkan Bilgin’in talimatıyla yaşanan değişimle Sivas Belediyesi, gereksiz yakıt giderlerinden tasarruf sağlayarak bütçesine katkı sağlayacak.

SOSYAL MEDYADA BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin’in makam araçlarının havuza çekilmesine yönelik talimatı sosyal medyada da büyük beğeni topladı. Sosyal medya kullanıcıları, gereksiz giderler ile ilgili tasarrufun her alanda yaygınlaşması gerektiği görüşünde birleşirken,  “Çok güzel hareketlere devam” paylaşımlarında bulundular.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 20:40

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER