Başkan Adayı Bilgin’den, 8 ana başlıkta 58 proje

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, 31 Mart yerel seçimleri öncesi projelerini açıkladı. 8 ana başlıkta toplanılan 58 projeden en çok ilgi çeken ise Katı atık yakma tesisi projesi ve belediyenin kendi elektriğini kendi üretme projeleri oldu.

Başkan Adayı Bilgin’den, 8 ana başlıkta 58 proje

SÜMEYRA DENİZ

AK Parti Sivas Belediye Başkan Adayı Hilmi Bilgin, Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’da katıldığı toplantıda Sivas’a dair projelerini tanıtttı. 8 ana başlıkta toplam 58 projesini açıklayan Başkan Adayı Bilgin  “Adaylığımız açıklandığı andan itibaren Sivas’ımızın neye ihtiyacı var, hemşerilerimiz bizden neler bekliyor, görmek istedikleri projeler nelerdir, belediyemizden beklentisi nelerdir, bu hususları tespit etmek ve buna göre projeler hazırlamak üzere STK’larımızı, muhtarlarımızı, hanım kardeşlerimizi, gençlerimizi, esnafımızı ve üniversitemizi dinledik. Uzun uzun çalıştık. Bu çalışmalar neticesinde ortaya çıkan projeleri 8 ana başlık altında topladık. Projelerimiz ağırlıklı olarak inşaat odaklı olmayacak. Çevreci, sosyal ve yeşili önemseyen akıllı şehir konseptine uygun, çağın beklentilerine cevap veren insan odaklı projeleri hayata geçireceğiz. Kısıtlı kaynaklardan maksimum faydayı sağlayacak projeler oluşturduk. İnsanların yaşadıkları şehirden keyif almalarını, mutlu olmalarını, herkesin ve her kesimin aradığını bulduğu bir Sivas oluşturmak başta belediye başkanı ve ekibinin görevidir. Bizde inşallah bunu birlikte başaracağız” dedi. Bilgin, “sosyal ve engelsiz şehir projeleri”, “yeşil Sivas projeleri”, “çevre ve yaşam projeleri”, “yenilenen şehir projeleri”, “tarih, kültür ve turizm projeleri”, “gençlik, spor ve eğitim projeleri”, “ulaşım projeleri” ve “sanayi altyapı projeleri” olmak üzere 8 ana başlıkta toplanan 58 projeyi kamuoyuna açıkladı. En ilgi çeken projelerden bir tanesi olan Belediyenin kendi elektriğini kendi üretme projesini anlatan Bilgin, “ Koymuş olduğumuz hedeflere ulaşabilmemiz için çevreci ve yaşanılabilir şehir Sivas diyoruz. Bu amaçla hazırlamış olduğumuz projelerle, ilimizin her türlü alt yapısını iyileştirerek önümüzde ki yıllarda kentleşmede ve sanayileşmede sorun yaşanmamasını hedefliyoruz. Bu kapsamda belediye başkanlığı olarak ilimizde 5 kapasitelik güneş enerjisi santralinin kurulmasını planlıyoruz böylece yapılacak proje ile hem belediye başkanlığımızın ihtiyacı olan enerjiyi kendisi üretmiş olacak bütçesine katkı sağlayacak hem de çevresel değerlere vermiş olduğu önemi göstermiş olacak” şeklinde konuştu.

İŞ ADAMLARININ KATI AKIT SORUNU ÇÖZÜLECEK

Bir diğer ilgi gören proje ise katı atık yakma projesi olan Bilgin, projenin detaylarını açıkladı; “ Katı atık yakma tesisi projesi, ilimizde katı atık yakma tesisi olmadığı için özellikle Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren iş adamlarımızın en büyük taleplerinden birisi bu atıkların katı atık yakma tesislerine ulaştırılması, iş adamlarımıza büyük külfetler oluşturmaktadır. Bu sıkıntının giderilmesi için ya ilimizde faaliyet gösteren çimento fabrikasına katı atık yakma lisansı alınması gerekiyor ya da belediye olarak bu tesisi Sivas’a kazandırmamız gerekiyor. Bu konuda da ilgili kuruluşlarla görüşerek bu sorunu çözmeyi planlıyoruz” şeklinde anlattı. Başkan Adayı Bilgin, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Adaylığımız açıklandığı andan itibaren Sivas’ımızın neye ihtiyacı var, hemşerilerimiz bizden neler bekliyor, görmek istedikleri projeler nelerdir, belediyemizden beklentisi nelerdir, bu hususları tespit etmek ve buna göre projeler hazırlamak üzere STK’larımızı, muhtarlarımızı, hanım kardeşlerimizi, gençlerimizi, esnafımızı ve üniversitemizi dinledik. Uzun uzun çalıştık. Bu çalışmalar neticesinde ortaya çıkan projeleri 8 ana başlık altında topladık. Projelerimiz ağırlıklı olarak inşaat odaklı olmayacak. Çevreci, sosyal ve yeşili önemseyen akıllı şehir konseptine uygun, çağın beklentilerine cevap veren insan odaklı projeleri hayata geçireceğiz. Kısıtlı kaynaklardan maksimum faydayı sağlayacak projeler oluşturduk. İnsanların yaşadıkları şehirden keyif almalarını, mutlu olmalarını, herkesin ve her kesimin aradığını bulduğu bir Sivas oluşturmak başta belediye başkanı ve ekibinin görevidir. Bizde inşallah bunu birlikte başaracağız” ifadelerine yer verdi.

Bilgin’in diğer projelerinden öne çıkan başlıklar ise , “Akıllı şehir projesi kapsamında, çağın gereklerine uygun olarak belediyede ki birçok işlemi akıllı şehir konseptine uygun olarak, başlayanları daha da ileriye götürerek, başlamayanları da başlatarak hemşerilerimize daha hızlı hizmet vermeyi amaçlıyoruz. STK yerleşkesi benimde çok çok önem verdiğim bir konu Sivil Toplumdan gelmiş birisi olarak STK’larımızın Sivas’a daha etkili hizmet götürebilmeleri noktasında belli ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri noktasında ve genel merkezimizin de takip ettiği bir proje olarak ilimizde faaliyet gösteren tüm dernek ve vakıfların sosyal ve kültürel aktivitelerini gerçekleştirebilecekleri toplantılarını düzenleyebilecekleri ve ofislerinin bulunduğu bir yerleşkeyi yapıp tüm STK’larımızın hizmetine açmayı amaçlıyoruz” şeklinde.

 

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 04:26

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER