BAŞKA SİVAS YOK BİRLİK OLMALIYIZ

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına Aday olan Mustafa Eken STSO’nun Kasım ayı toplantısında konuştu, “Derdi olanların, batanların sıkıntıya girenlerin yanlarında nasıl olacağız. Yoksa ticaret odası olarak bizi ilgilendirmiyor mu bu konular. Kutuplaşmaya gerek yok burada hepimiz kardeşiz birbirimize sahip çıkalım” dedi.

 BAŞKA SİVAS YOK BİRLİK OLMALIYIZ

SÜMEYRA DENİZ

Kasım ayı TSO toplantısı geçtiğimiz gün gerçekleştirildi. Uzun süredir toplantılara katılamadığını ifade eden Mustafa Eken, “Malumunuz seçim nisan ayına ertelendi. Tabii bu erteleme daha ileri ki aylara da gidebilir. Kısalabilir de bu devletimizin almış olduğu bir karar hep birlikte bu karara saygı duyarak bekliyoruz. Ama bu süreçte sahaya da indik arkadaşlarla ben şunu gördüm ertelenmesi çok önemli değil arkadaşlarımızın ziyaretlere devam etmesini rica ediyorum. Ben özellikle meclis üyelerimizin çünkü seçimden seçime hatırladığımızı ir kere daha bize hatırlattılar. Ben buradan size rica ediyorum hepimiz kendi gruplarımızda üyelerimizi ziyaret edelim. Hepsinin sıkıntısı çok dertleri çok gittiğimizde görüyoruz anlatıyorlar dinliyoruz.  Ertelemenin de hayırlı olmasını diliyorum ve hepinizden rica ediyorum” şeklinde konuştu.

 

Birlik olmanın önemini vurgulayan Eken konuşmasında, “ise Sivas’ın ve ülkenin durumu belli malum bugün bir arkadaşımızın Sivas’ın markalarından olan bir arkadaşımızın şirketlerini devrettiğini hepimiz biliyoruz. Ben bir yıl önce de demiştim şimdi yine söylüyorum bu dedikodu bizim memlekette devam ettiği sürece yani bilmiyorum inşallah olmaz ama aramızda hangimize sıra gelecek onu bekliyoruz.  Sivas’ta km kalkınacak kim büyüyecek diye beklemiyoruz artık kime kayyum atanacak kim batacak diye bekliyoruz.  Ben buradan bu meclis toplantısı vesilesiyle hem sizlere hem Sivas tüccarına sesleniyorum başka Sivas yok bir olalım diyoruz diri olalım diyoruz ama bunlar hep lafta icraatta hiç birimiz bunu yapmıyoruz.  Şu an ticaret odası yönetim kurulu burada seçimler var. Derdi olanların, batanların sıkıntıya girenlerin yanlarında nasıl olacağız. Yoksa ticaret odası olarak bizi ilgilendirmiyor mu bu konular. Kutuplaşmaya gerek yok burada hepimiz kardeşiz birbirimize sahip çıkalım” ifadelerine yer verdi.

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER