BASIN BAYRAMINI KUTLADILAR

BASIN BAYRAMINI KUTLADILAR

HANİFE KANAT

Sivas Gazeteciler Cemiyeti 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı hasebiyle akşam yemeği düzenledi. Düzenlenen akşam yemeğine, Vali Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, il protokolü ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Gazeteciler Federasyonu Sivas İl Temsilcisi ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Hakan Sezerer; “Tüm gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyorum. İlimizde bulunan gazetecilerimizin başarılarının devamını diliyorum.” dedi.

Sizlerle bu akşam burada bir yemeği paylaşmaktan çok mutluyum diyerek sözlerine başlayan Vali Dr. Yılmaz Şimşek; “Tüm gazetecilerin 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını tebrik ediyorum. Şüphesiz basın çok önemli, toplumsal hayatımızın ve çağdaş demokrasimizin vazgeçilmez bir unsuru. Basın adeta bizler ile vatandaşlarımız arasında bir köprü görevi görüyor. Vatandaşlarımızı doğru bilgilendirme ve doğru haber alması adına önemli bir görevi ifa ediyor.” ifadelerini kullandı.

Düzenlenen yemekte söz hakkı alan Gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Melda Geneş; “Basın camiasında bizler kadın erkek ayırt etmeden ter döküyoruz. Ancak her sektörde olduğu gibi basın sektöründe de erkek egemen bir çalışma sistemi var. Bugün düzenlenen bu yemek vesilesi ile bende bu durumun değişmesi gerektiğini belirtmek istiyorum. Bende bir gazetenin yazı işleri müdürü olarak basında kadın gazeteci, kadın muhabir istihdamı olması gerektiğini dile getirmek istiyorum.” açıklamasını yaptı.

Bir çok gazetecinin sorunlarını dile getirerek istişarede bulunduğu yemek toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20