Başıboş köpekler korkutuyor

Başıboş köpekler Seyrantepe mahallesi sakinlerini tedirgin ediyor, aileler çocuklarını okula ya da sokağa oynamaya göndermekten korkar oldular.

Başıboş köpekler korkutuyor

Seyrantepe Mahallesi ve o bölgeye yakın diğer mahallelerde gruplar halinde dolaşan başıboş köpekler, vatandaşları korkutuyor.

özellikle Seyrantepe mahallesi sabahın erken saatlerinde başıboş köpeklerin istilasına uğruyor.Vatandaşlar da köpeklerle ilgili önlem alınmasını istiyor. Köpekleri görünce yollarını değiştirdiklerini belirten vatandaşlar, başıboş köpeklerin okul giriş ve çıkışlarında çocuklara zarar vermelerinden korktuklarını ifade etti.

Vatandaşlar yaptıkları açıklamada: “cadde üzerinde yiyecek arayan köpekler sürü halinde çöp konteynırlarını karıştırıyorlar. Açlıktan olsa gerek şehir içinde yiyecek  arayan köpeklere sahip çıkılmaz ise insanlara zarar vermeleri yakındır. Sabah okula giden çocuklar, işe giden insanlar kendilerini nasıl savunacaklar merak konusudur. Yetkililerimizden bu konuda can kaybı veya herhangi bir saldırı olmadan bir an önce çözüm bulmasını diliyoruz.”dediler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 06:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER