Bal ormanı kurulacak

Bal ormanı kurulacak

Mehmet TIRPAN

Zara Belediye Başkanı Ahmet Pala, Zara’ya bal ormanı kurulacağını ve Dünyaca ünlü Zara Balının daha fazla üretileceğini söyledi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştürdüklerinde Zara bal ormanı kurulması yönünde söz aldıklarını ifade eden Pala: “Bal ormanı kurulması noktasında yer araştırması yaparak bakanlığa bildirdik. İlçemize bal ormanı kurulması halinde bal üretimimiz artacak” dedi.

Zara çevresinde kekik olması sebebiyle Zara’da üretilen balın oldukça kaliteli olduğunu aktaran Pala: “Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile görüştüğümüzde Zara’nın marka değeri olan ne var diye sordu. Bende kendisine Zara Balının olduğu ilettim. Zara’ya bir adet bal ormanı kurulması noktasında söz aldım. Son kez görüştüğümde program aldıklarını söylediler. Bitki örtüsü uygun olan yerlere bal üretimini artıracak ağaçlar dikilecek. Aynı zamanda arıların bal yapacağı kovanlar oluşturulacak. Bal Ormanını Zara’ya kazandıracağız. Zara’nın balı Dünya çapında ünlü. Üretilen balın kalitesini daha da artıracağız. Zara Balının tanıtımının yapılması noktasında da girişimlerimiz devam edecek. Bal ormanının yanı sıra ilçemizde alt yapı çalışmalarımızın büyük bir kısmını tamamladık. İlçemizde doğalgaz çalışmaları devam ediyor. Taziye evi ve muhtar evi yapacağız. Eski bir okulu restore ettik ve taziye evine dönüştürdük ama yetersiz kaldı. O nedenle Ahmet Başyurt Mahallesinde de bir taziye evi yaptık. Mahallenin büyüklüğüne göre yine Taziye evi ve muhtar evi yapacağız. İhalesi yapıldı. Yine Gençlik Merkezimizin ihalesi yapıldı ve müteahhit firma çalışmalarına devam ediyor. Öğretmen evine ihtiyacımız var. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan öğretmen evi yapımı için söz aldık. İnşallah öğretmenevini de Zara’ya kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2017, 05:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15