“Bakandan bütçenin artırılmasını isteyelim”

BBP İl Genel Meclis Üyesi Aytekin Kulmaç: “İl Genel Meclisinde bulunan iktidar, muhalefet ve ana muhalefet il genel meclisi üyeleri olarak bir araya gelip, bulunmaz bursa kumaşı gibi duran, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan bütçenin artırılması noktasında talepte bulunmalıyız.” dedi.

“Bakandan bütçenin  artırılmasını isteyelim”

Sümeyra Deniz

Büyük Birlik Partisi (BBP) İl Genel Meclis Üyesi Aytekin Kulmaç, Kırsal yapıya hizmet götürmek adına ayrılan 21 milyonluk bütçenin artırılması noktasına ortak hareket etmeleri gerektiğini vurguladı. Geçen yıl kırsal alt yapıya ayrılan bütçenin 28 milyon olmasına rağmen çoğu sorunun giderilemediğini kaydeden Kulmaç: “Muhalefet İl Genel Meclis üyeleri olarak öneriniz, iktidar, muhalefet ve ana muhalefet il genel meclisi üyeleri olarak, iktidarın olmazsa olmaz deyip durduğu bulunmaz bursa kumaşı gibi duran, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan bütçenin artırılması noktasında talepte bulunalım” dedi.

Alt yapıya ayrılan ödeneğin 21 milyon değil de 50 milyon 60 milyon nasıl çıkarırız bunun hesabının yapılması gerektiğini altını çizen Kulmaç: “Kasım ayında İl Özel İdaresinde 2018 yılında yapılacak olan yatırımlarıyla ilgili bir çalışma dönemi içerisindeyiz. İl genel meclisi üyesi arkadaşımız ve belediye meclisi üyesi arkadaşlarımız da Kasım ayında yoğun bir çalışma içerisinde. Meclis üyeleri olarak bizim asli görevlerimizden bir tanesi ilimize ve ilimiz kırsallarına ne kadar çok hizmet götürür ve kadar çok yatırım yaparsak mutlu oluruz ve siyasi olarak da bize yüklenmiş olan sorumluluğumuzu yerine getirmiş oluruz. Ancak 2018 yılında Sivas İl Özel idaresinin bütçesi 135 milyon lira. Tabi bu 135 milyon liralık bütçe içerisinde kurumun cari giderleri, memur maaşları, işçi maaşları, sözleşme haklarından doğan ücretler var. Cari giderleri düştüğümüzde kırsal altyapıya ayırabileceğimiz ve dairenin de ön gördüğü rakam 21 milyon lira. Biz bu 21 milyon ile kırsalımıza yani 28 bin km² içerisinde olan bin 250 tane köy ve 750 tane mezranın yani kırsalın ihtiyaç ve taleplerini nasıl karşılayacağız. Kırsalın talepleri her geçen gün çeşitlenmeye başladı. Bütün köylerimiz gelişen bu şartlar doğrultusunda çok daha başka taleplerle karşımıza gelmekte. Düşünün ki 21 milyon lirayla bu yeni gelen talepleri mi karşılayacağız yoksa hala suyu olmayan köyümüze su mu bulacağız? Yoksa 21. Yüzyılda toprak yolda giden vatandaşın ayağını birazcık da olsa çamurdan kesmemiz mi gerekiyor? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan bütçenin artırılması noktasında talepte bulunalım. Çünkü vatandaş bizden hizmet bekliyor.  Bizde bu hizmeti yapmak adına parayı mevcut iktidardan bekliyoruz. Geçen yıl 28 milyonu alt yapıya ayırdığımız bir dönemde hala birçok sorununu halledemediğimiz bir ilin bugün 21 milyon lirayla neyle halledeceğimizi de sizlerin takdirine bırakıyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 15:04

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER