Bakan Yılmaz sevindirdi

Sivas Valisi Davut Gül, yeni kabinede Mili Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın aynı göreve devam edecek olmasının mutluluğunu yaşadığını belirterek, ‘’Milli Eğitimin bütün Türkiye’de yatırımları çok fazla. Ama Sivas tarihinin en büyük yatırımlarını bakanımızın sayesinde aldı’’ dedi.

Bakan Yılmaz sevindirdi

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Valisi Davut Gül, Bakan İsmet Yılmaz’ın yeni kabinede aynı göreve devam etmesinden dolayı mutluluğunu dile getirdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yeni kabinede aynı göreve devam etmesinin sevindirici olduğunu vurgulayan Vali Gül, ‘’Milli Eğitim Bakanımız yine aynı görevine devam edecek. Bizi birinci dereceden ilgilendiren o. Milli eğitimin bütün Türkiye’de yatırımları çok fazla, en büyük yatırımcı kuruluş. Ama Sivas’ta tarihinin en büyük yatırımlarını bakanımızın sayesinde aldık.

Milli eğitimde yapılan yatırımlarda, şuan 671 dersliğimiz yaptırıldı. Bu şu anlama geliyor, yaklaşık olarak toplam dersliklerin yüzde 12’si kadar. Ve metre kareye vurduğumuzda mevcut dersliklerin yüzde 20’sniden daha fazla bir orana tekabül ettiğini görüyoruz. Bunun yanı sıra bin yüz kişilik 6 tane pansiyonumuz yatırım programında, 12 adet spor salonumuz var, 22 adet atölyemiz, 5 yemekhanemiz var, bilim sanat merkezimiz var, il ve ilçelerde öğretmen evleri var. Köy okullarımız ve halı sahalar var. Bunları üst üste koyduğumuz zaman 200 milyon liranın üzerinde milli eğitim yatırımı var. Geçmiş yılların üç katından daha fazla. Bu vesile ile Milli Eğitim Bakanımıza ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Olağan üstü bir çalışma yapıyorlar’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 04:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER