Ayrılan kaynak yetersiz

İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne İl Özel İdaresi bütçesinden ayrılan kaynağın yetersiz olduğunu söyledi.

Ayrılan kaynak yetersiz

Mehmet TIRPAN

Yaptıkları araştırmalar sonucunda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde 105 kulüp bulunduğunu ifade edenİl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Osman Budak: “İl Özel İdaremiz bütçesinden ayrılan kaynakla masa tenisi, basketbol potası, voleybol filesi, güreş, karate, judo minderi gibi sportif malzemeler alınarak kulüplerin sporcularımızın talepleri karşılanmaya çalışılsa da kaynak yetersiz. Eksikliklerin giderilmesi için daha fazla kaynağa ihtiyaç duyuluyor” dedi.

Eksikliklerin giderilmesi için kaynakların artırılması gerektiğini vurgulayan Başkan Budak: “İlimiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Atletizm, Voleybol, Basketbol, Hentbol, Masa tenisi, Kayak, Karate, Boks, Tekvando, Judo, King boks, Güreş, Bisiklet, Atıcılık ve Avcılık, Okçuluk, Jimnastik, Halter, Satranç, Muay Thai, Wushu, Eskrim, Yüzme. Bilardo, Dağcılık, Badminton, İzcilik, Vücut geliştirme ve Fitnes, Halk oyunları gibi birçok branşta 105 kulüp bulunmaktadır.105 kulübümüzde toplam 17 bin 573 lisanslı sporcu bulunmaktadır. Erkeklerde 12 bin 037 kızlarda ise 5 bin 536 lisanslı sporcu vardır.105 kulübümüzün 74 tanesi faal durumda iken, 31 kulübümüz faal olmayıp, faal olmayan 17 kulübümüzde 651 lisanslı sporcu vardır. Faal olan kulüplerimizde faal lisanslı sporcu sayısı 4 bin 195 sporcu olup, erkeklerde 2 bin 721 sporcu kızlarda ise bin 474 sporcu bulunmaktadır.Futbolda ise Türkiye Futbol Federasyonu bünyesinde 52 kulübümüz bulunmakta olup, bunlardan 2 tanesi Bal Liginde mücadele hakkı kazanmıştır.4 Eylül Spor Kompleksinin içinde bulunan tesislerle ilgili de çalışmalar devam etmekte. Kapalı spor salonu bitme aşamasına gelmiş yüzde 90 seviyesindedir. 2 adet İl Özel İdaresi tarafından yapılan suni çim futbol sahası bulunmakta olup amatör futbol müsabakaları bu sahalarda yapılmaktadır. Söz konusu bu iki sahamızın çimlerinin değişmesi gerekmektedir. Söz konusu sahalarımızdan bir tanesi 8 bin 030 m2 olduğuna göre 2 sahamız için gerekli olan suni çim 8 bin 030 m2 x 2 = 16 bin 060 m2 dir. Çimin metrekare birim fiyatı ise 52 Tl dir.Buna göre bu iki saha için 835 bin TL maliyetçıkmaktadır.Tenis sahası bitmiş durumdadır. Voleybol ve Basketbol sahası bulunmaktadır.Yüzme havuzu inşaatı devam etmektedir.Soyunma odaları yetersiz ve uygun olmamakla birlikte bunun için proje hazırlanmış, proje maliyeti yaklaşık 2 milyon TL civarında ve takibi yapılmaktadır” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2017, 02:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER