Aydın: “Millete hizmetten kaçmam”

31 Mart 2019 tarihinde görevini devredecek olan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, partisinin kendisine millete hizmet etmeye vesile olacak yeni bir görev vermesi halinde hizmetten kaçmayacağını kaydetti.

Aydın: “Millete hizmetten kaçmam”

 

ŞEREF GÜLMEZ

 

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Kanal 58 televizyonunda Yasin Nergis’in moderatörlüğünde sunulan Gündem Özel Programına konuk olarak, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 31 Mart 2019 tarihinde görevini devredecek olan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, partisinin kendisini 3 dönem belediye başkan adayı yaptığını, 2004-2009 ve 2014-2019 tarihleri arasında ise Sivas’a ve Sivaslılara hizmet etmenin nasip olduğunu belirterek, bu fırsatı kendisinine sunan AK Parti Genel Başkanı Recep tayyip Erdoğan’a teşekkür etti. Başkan Aydın, hiç bir görevin sonsuza kadar sürmeyeceğini belirterek, “Allah’ıma çok şükür geldiğimiz noktada görüyoruz ki Sivas’ın çehresini değiştiren hizmetlerimiz oldu. Bu hizmetleri hayata geçirirken zaman zaman eleştirldiğimizde oldu. Ancak vatandaşlarımız taraflı tarafsız, ortaya konulan eserler vücut buldukça ‘Allah sizlerden, emeği geçenlerden razı olsun’ diyerek bizleri onure ettiler. Elbetteki hiç bir görev sonsuza kadar sürmez. Görev süremiz boyunca ortaya koyduğumuz hizmetlerle anılacak olmaktan dolayı son derece mutluyum” dedi. Belediyecilik hizmetlerinin bir çok ile örnek olduğunun ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, miting alanında ‘Belediyecilik nasıl yapılır gidin Sivas’ı görün’ sözlerinin hatırlatılarak, yeni bir görev verilmesi durumunda tutumunun ne olacağının sorulması üzerine Başkan Aydın, partisinin kendisine millete hizmet etmeye vesile olacak yeni bir görev vermesi halinde hizmetten kaçmayacağını kaydetti.

HİÇ BİR DESTEKTEN KAÇINMAM

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerin ardından görevini devredecek olan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, göreve yeni gelecek olan Belediye Başkanına talep olması durumunda bildisini, birikimini, tecrübelerini aktarmaya hazır olduğunu belirterek, “Elbetteki seçim bir yarıştır. Ancak ben AK Parti’nin Sivas’ta hem kurucu il başkanı, hemde 2 dönem belediye başkanlığı görevini yapmış birisiyim. Dolayısıyla, AK Parti’de Sivas’ta benim çocuklarım gibiler. Bu seçim yarışında elbetteki gönlüm Partimizin adayı olan Sayın Hilmi Bilgin’in Belediye Başkanı olmasıdır. Çok şükür biz alnımzıın akıyla görevimizi devredeceğiz. Umuyorum ve diliyorum ki Sivas için en hayırlısı ne ise o olur, ortaya koyduğumuz hizmet çıtası daha yukarılara çıkar. Tabi biz bu hizmetleri yaparken tek başımıza yapmak, belediye başkan yardımcılarımız, birim müdürlerimiz, daha doğrusu en tepeden en alta kadar tüm belediye personelimizle birlikte yaptık, ben tüm kamuoyu önünde hizmetlerimizde emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum” diye konuştu.

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 04:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
mopuç
mopuç - 3 ay Önce

breh breh breh.... doymadı paşam.

SIRADAKİ HABER