“Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız”

Kızılay Gençlik Kolları gönüllerine Paramı Yönetebiliyorum Proje Eğitmeni Ferhat Arslan, kredi ve kredi kartının doğru bir şekilde kullanılması hakkında bilgi verdi. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı programda konuşan Arslan, “Gelecek nesillerin doğru bir şekilde harcama yapmalarını ve para biriktirmelerini sağlamak istiyoruz. Kısacası ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Paramı Yönetebiliyorum Projesi Finansal hizmetlerden doğru ve sağlıklı bir şekilde yararlanmaları amacı ile oluşturulmuş bir proje” dedi.

“Ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız”

Mehmet TIRPAN

Türk Kızılayı Gençlik Kolları gönüllülerine Paramı Yönetebiliyorum Projesi kapsamında ‘Bireyler için finansal okuryazarlık’ eğitimi verildi. İlimizdeki bir otelde düzenlenen programda yaklaşık 60 katılımcıya eğitimi veren Paramı Yönetebiliyorum Proje Eğitmeni Ferhat Arslan, Gençlerin harcamalarını gelirlerine göre yapmasını istediklerini söyledi.

Proje kapsamında insanların doğru bir şekilde harcama yapmalarını sağlamak olduğunun altını çizen Arslan, “Gelecek nesillerin doğru bir şekilde harcama yapmalarını ve para biriktirmelerini sağlamak istiyoruz. Kısacası ayağımızı yorganımıza göre uzatmalıyız. Paramı Yönetebiliyorum Projesi Finansal hizmetlerden doğru ve sağlıklı bir şekilde yararlanmaları amacı ile oluşturulmuş bir proje” dedi.

Proje kapsamında nasıl doğru bir şekilde birikim yapılabilir, harcamalarımız nasıl yapmalıyız gibi konular üzerinde durduklarının altını çizen Arslan, “Kredi kartlarından ve krediden nasıl doğru bir şekilde yararlanılabileceğini anlattık. Yine Yatırım çeşitleri ve enflasyon hakkında bilgiler veriyoruz. Paranın değerinin artışı veya azalması nasıl meydana geliyor bu konular hakkında bilgi verdik. Finansal enstrümanların gitgide karmaşıklaştığı bir dönemde yaşıyoruz. Finansal okuryazar bireylerden oluşan toplumlarda, kaynaklar doğru Paramı Yönetebiliyorum yatırımlara yönlenir, yatırım ve borçlanma alanında vade ve risk kararları da daha sağlıklı verilir. Finansal okuryazarlık düzeyi yüksek toplumların uzun vadede ekonomik anlamda daha sürdürülebilir olduğuna, bunun da beraberinde ekonomik istikrarı getireceğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.  

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2018, 04:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER