Avrupa Şampiyonu Sivas’tan

Arnavutluk’ta düzenlenen Halter Avrupa Gençler Şampiyonası’nda koparmada 110 kilo kaldıran Sivaslı halterci Caner Toptaş, Genç erkekler 56 kiloda Avrupa Şampiyonluğu elde etti. Toptaş toplamda ise Avrupa ikinciliği elde etti.

Avrupa Şampiyonu Sivas’tan

YÜKSEL MENEKŞE

Halter Avrupa Gençler Şampiyonası Genç erkekler 56 kiloda Sivaslı halterci Caner Toptaş, koparmada 110 kilo kaldırarak altın madalya kazandı. Türkiye şampiyonanın ilk gününde Caner’in başarısı ile 1 altın madalya kazanılırken, 4 gümüş ve 2 bronz madalya elde edildi. Arnavutluk'un başkenti Tiran'da gerçekleştirilen şampiyonanın ilk gününde, Türkiye'nin tek altın madalyasını genç erkekler 56 kiloda Caner Toptaş, koparmada 110 kilo kaldırarak elde etti. Caner Toptaş silkmede 128 kiloyla 4’üncü, toplamda da 155 kiloya ulaşarak Avrupa ikincisi oldu.

Genç kadınlar 48 kiloda podyuma çıkan Gamze Karakol, koparmada 68 kiloyla bronz, silkmede 87 kilo ve toplamda da 155 kiloya ulaşarak gümüş madalya aldı. Aynı kiloda mücadele eden diğer Türk sporcu Ayşe Doğan ise koparmada 71 kilo kaldırarak ikinciliği, silkmede 81 kiloyla yedinciliği ve toplamda 152 kiloyla da Avrupa üçüncülüğünü elde etti.

Genç erkekler 56 kiloda İsa Güngör koparmada kaldırdığı 103 kiloyla altıncı olurken, silkmedeki üç hakkında da sıfır çekince dereceye giremedi. Genç erkekler 62 kiloda Türkiye'yi temsil eden milli sporcu Ramazan Kara koparmada 116 kiloyla dördüncülüğü elde ederken, silkmedeki 3 hakkında da başarılı olmadı ve madalya kazanamadı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ekim 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER