Ata’yı her an anıyoruz

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, 10 Kasım Atatürk’ü anma programı kapsamında bir açıklama yaptı. Resmi programda, Anıta çelenk sunmalarına izin verilmediğine vurgu yapan Karasu, ‘’İdareciler şunu çok iyi bilsinler ki biz başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece 10 Kasımlarda değil, 365 gün 24 saat minnet ve şükranla anıyoruz’’ dedi.

Ata’yı her an anıyoruz

YÜKSEL MENEKŞE

CHP Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu, 10 Kasım Atatürk’ü Anma programı nedeni ile bir basın toplantısı düzenledi. Parti binasında açıklama yapan Karasu, resmi programda çelenk sunmaya izin verilmeyişine de değinerek, ’İdareciler şunu çok iyi bilsinler ki biz başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece 10 Kasımlarda değil, 365 gün 24 saat minnet ve şükranla anıyoruz’ dedi. Karasu yaptığı açıklamada, ‘’Yüce atam aramızdan ayrılışının 79. yılında seni şükran ve minnet duygularımızla bir kez daha anıyoruz. Göstermiş olduğun yolda mücadele etmeye devam ediyoruz. Senin devrimlerini içine sindiremeyen anlayış ne yazık ki bugün geçmişten daha güçlüdür. Senin kurduğun cumhuriyet sayesinde makam ve mevki sahibi olanlar seninle hesaplaşma telaşı içindedir. Buna karşın milyonlar senin gösterdiğin yolda ilerlemeye, kurduğun cumhuriyeti korumaya devam etmektedir. Göstermiş olduğun yol, yolumuzu aydınlatmakta bize güç vermektedir. Yüce atam senin gerçekleştirdiğin devrimin büyüklüğünü Ortadoğu ülkelerine bakarak daha iyi anlıyoruz. Onlarca yıldır. Ülkemizi etnik ve mezhepsel olarak parçalamaya çalışanlara en iyi cevabı cumhuriyetin çocukları vermektedir.

Ne yazık ki bugün yine dokuzu beş geçe çelenk sunmamıza izin verilmemiştir. Fakat idareciler şunu çok iyi bilsinler ki biz başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece 10 Kasımlarda değil 365 gün 24 saat minnet ve şükranla anıyor, bağımsızlığımızı özgürlüğümüzü, cumhuriyetimizi, laik sosyal hukuk devletimizi ona borçlu olduğumuzu gayet iyi biliyor onun aydınlattığı yolda yürümeye devam ediyoruz. Bir kez daha başta gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını şükran ve rahmetle anıyoruz’’ dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER