“Arife Günü’nde fiyatlar düşmeyecek”

“Arife Günü’nde  fiyatlar düşmeyecek”

Mehmet TIRPAN

Kurban Bayramına sayılı günler kala kurbanlıkların satışı hızlandı. Kurbanlık hayvanlarını almak için Hayvan Pazarına giden vatandaşlar, hayvan sahipleri ile sıkı pazarlıklarını sürdürüyor. Kurbanlık hayvan alacak vatandaşlara tavsiyelerde bulunan besiciler, vatandaşların kurban almak için son günü beklemelerinin yanlış olduğunu söylediler.

Fiyatlarda herhangi bir düşüş olmayacağını vurgulayan besici Ahmet Yiğit, “Elimizdeki hayvanları son güne bırakmadan satmayı planlıyoruz. Hayvan almak için arefe veya bayramın birinci gününü bekleyenler elleri boş dönebilirler” dedi.

KIRAN KIRANA PAZARLIKLAR SÜRÜYOR

Vatandaşlar bütçelerine göre bir kurbanlık alabilmek için satıcılarla kıran kırana pazarlığa tutuşuyor. Pazarlıkta anlaşamayan vatandaşlar ise kurbanlık fiyatlarının düşeceği ümidiyle son günü bekliyor. Kurban Bayramı arefesinde kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların öncelikli tercihi küçükbaş hayvanlardan yana olurken; Kurban satışı için kurulan pazarlarda bayramın 1. günü hayvan kalmayacağı tahmin ediliyor.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER