Amaçlarına ulaşamayacaklar

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu “İnsanlığı karşı apaçık suç işleyen bu saldırının faillerini, azmettiricilerini ve arkasındaki güçleri lanetliyoruz” dedi.

Amaçlarına ulaşamayacaklar

10 aralık Cumartesi günü PKK terör örgütünün İstanbul Beşiktaş’ ta gerçekleştirdiği kalleş saldırıda 44 vatandaşımız şehit olduğunu hatırlatan Cumhuriyet Halk Partisi Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu açıklamasında Şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlara da acil şifalar diledi.

“İKTİDAR GEREKLİ ÖZ ELEŞTİRİYİ AÇIKÇA YAPMALI”

Eli kanlı terör örgütünün istediği amaca asla ulaşamayacağının altını çizen Karasu: “Cumhuriyet’e, demokrasiye, ülkemizin birlik ve bütünlüğüne aşık halkımızın sarsılmaz iradesine yenilecektir. Ülkemizde kamu güvenliğinin, huzur ve güven ortamının sağlanması hükümetin görevidir. Hükümet makamları sadece kınama mesajları yayınlayacak makamlar değildirler. İktidarda olanlar gerekli öz eleştiriyi açıkça yapmalı, akılcı, bilimsel, sürdürülebilir milli bir terörle mücadele politikası belirlemelidir. İktidar unutmamalıdır ki 15 yıldır bu ülkeyi kendisi yönetmektedir. Sıfır terörle aldığı ülkemizde son bir yılda 1000 civarında insanımız şehit olmuştur. Çözüm sürecini başlatanlar, hendeklerin açılmasına göz yumanlar, Dolmabahçe’de protokol yapanlar ülkemizin bu noktaya gelmesinde 1. dereceden sorumludurlar. Bu ülkeyi kuran partimizi terör örgütleri ile birlikte göstermek hiç kimsenin haddine değildir. Bu tarz algılar yaratıp kendi krallıklarını kurmaya çalışanlara da en iyi cevabı halkımız verecektir. Bir kez daha bu terör olayını lanetliyoruz. şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 06:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER