“Altınımız yine altın”

“Altınımız yine altın”

MELTEM DUMAN

Tüm Dünyayı etkisi altına alan enflasyon sorunundan kaynaklı altın talebinde gerileme görülüyor. Son günlerde yaşanan artışları ve düşüşleri değerlendiren Kuyumcu Sıddık Karaoğlan, “ABD enflasyonla mücadele etmek için faiz artırımına gitti. Ardından ons altın uygulaması üzerinde baskı oluştu. Türkiye’deki ekonomi de uygulanan politikayı Cumhurbaşkanı açıkladığında da ciddi düşüler yaşandı” dedi.

Piyasaları dengelemek adına yapılan bu hamlenin kısa süre sonra toparlanacağını ümit ettiklerini kaydeden Karaoğlan, “ Altınımız yine altın. Piyasalardaki dalgalanmalar altın yatırımcılarını derinden etkiledi. Umarım kısa sürede toparlanma olur. Şubat ve Mart ayları gibi tekrar bir yükselişe altının geçeceğinin kanaatindeyim. Umarım her şey yoluna girer” ifadelerini kullandı.

Son olarak küresel piyasalarda enflasyon endişesinin fiyatlanmalar üzerinde etkili olduğunun altını çizen Karaoğlan, “Altın aralık ayına fahiş artışla başlasa da son yapılan açıklama ve faizlerin açıklanma kararıyla gerekse dolar kurundaki düşüşlerin etkisi ile gerilemeye başladı. Hal böyle olunca da vatandaşlarda kararsız durumda. Alış gerçekleştirenler olsa da şuan satışlar durdu. Piyasaların düzelmesini yatırımcılar bekliyor. Umarız herşey yoluna girer. Yine söylüyoruz güvenli liman olan altın her zaman aynı değerde olacaktır” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20