Altın kale, Altın gibi değer görüyor

Sivas’a kazandırılan “Altın Kale” projesi Sivas içinden ve çevre illerden ilgi görmeye devam ediyor. Pandemi sürecinde vatandaşların rahatça nefes alıp vakit geçirdikleri yer “Altın Kale” oldu.

SEYİT ÖMER YILDIZ

Sivas Valiliği himayesinde, Sivas Belediyesinin katkıları ile İl Özel İdaresince sıcak çermik bölgesinde hayata geçirilen “Altın Kale” vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Pandemi sürecinde yeni kısıtlamaların gelmesi ve iyice düşen hava sıcaklıklarında zeminden fışkıran sıcak suyu ile adeta havayı ısıtan Altın kale özellikle vatandaşların hafta sonu vakit geçirmek ve rahat bir nefes almak için tercih ettiği yerlerin başında geliyor.

Geçtiğimiz Pazar günü birçok vatandaşı ağırlayan Altın kale Sivas dışından da ziyaretçileri ile de oldukça ilgi görüyor. Sivas’ın çevre illerinden Altın kale’nin adını duyanlar merakla sıcak çermik kaplıcasına geliyor.

Amasya’dan gelen Hayrettin Topkaya ; “ Daha önceleri birkaç kez Altın Kale’nin adını duydum Pamukkale travertenleri’nin kardeşi adıyla merak ettim ve ailemle birlikte bu Pazar günü çıktık geldik. Gerçekten güzel bir proje olmuş emeği geçenlerden Allah razı olsun. Anadolumuz gerçekten çok güzel bir coğrafyaya sahip ve bu tür projelerin daha fazla hayata geçirilmesi lazım. Herkesin aklında ki gelişmişlik seviyesinin batıda olduğu fikrini artık yıkarak Anadolu’yu hep birlikte daha güzel hale getirmek gerekiyor” dedi.

Bölgeyi ziyarete gelen Nurgül Aydın ise; “ Biz ailecek Tokat’ta ikamet ediyoruz. Tokatlıyız. Zaten Tokat ve Sivas Kardeş şehir olduğu için mesafe olarakta yakınız. Bu hafta sonuda buraya gelerek görmek istedik, hava Sivas’ta gerçekten soğuk ama bölgede fışkıran sıcak suyun sayesinde bu soğukta kırılıyor.Keyifli bir zaman geçiriyoruz. Gerçekten güzel düşünülmüş ve hayata geçirilmiş bir proje” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 13:47

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER