AFAD, eğitimlerini sürdürüyor

“Afete Hazır Türkiye Projesi” kapsamında Sivas’ta yaklaşık 167 bin 289 kişiye eğitim verildi. Zaman zaman yangın, deprem ve birçok kurtarma operasyonlarına yönelik tatbikatlar yapan AFAD ekipleri halkı bilinçlendirmeye devam edecek.

AFAD, eğitimlerini sürdürüyor

Mehmet TIRPAN

Afet riskinin minimuma indirilebilmesi amacıyla uygulamaya konulan “Afete Hazır Türkiye Projesi” kapsamında Sivas’ta öğrenci, öğretmen, veli ve sanayi kuruluşu çalışanı başta olmak üzere çok sayıda kişiye eğitim verildi.

Proje kapsamında AFAD İl Müdürlüğü ekipleri yoğun bir şekilde çalışma yürüttü. Afetlerin ilk 72 saatine hazırlıklı olunması için bireyden başlayarak toplumun tüm kesimlerine afete hazırlık kültürünü kazandırmak, farkındalık oluşturmak, yaşadıkları mekanda alabilecekleri temel önlemleri paylaşmak, afetlerde doğru davranış şekillerini öğrenmelerini ve uygulamalarını sağlamak, amacıyla eğitim veren ekipler 167 bin 289 kişiye ulaştı. Bireylerin afet eğitimi alabileceği mekânları yaygınlaştırmak ve kolay ulaşabilecekleri altyapıları kurmak amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında Sivas’ta eğitimler verilmeye devam edecek.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2018, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER