“Adımlar atılmalı”

“Adımlar atılmalı”

MEHMET TIRPAN

Büyük Birlik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Ürgüp, Sivas’ta mevsimlerin değişmesinden dolayı zaman zaman su sıkıntısı yaşandığını bu problemin giderilmesi noktasında adımlar atılabileceğini söyledi.

Sivas’ın derelerinin canlandırılması ve su kaynaklarına dikkat edilmesi gerektiğini aktaran Ürgüp, “ Sivas aslında sular şehri. Bir çok yer altı kaynağımız ve derelerimiz var. Yer altı kaynaklarımızı verimli kullanıp değerlendirmeliyiz. Aksi halde mevsim değişikliklerinden dolayı su sıkıntısı yaşamamız kaçınılmaz. Şehrin yapısını bozmadan su konusunda tedbir alınmalı” dedi.

EMİRHAN KAYALIKLARI PROJESİ GÖZ ARDI EDİLMEMELİ

Yaz aylarına yaklaşıldığını turizm noktasında da ciddi adımlar atılması gerektiğini aktaran Genel Başkan Yardımcıs Doğan Ürgüp, “Geçen yıl covid salgını tüm esnafı mahvetti. Bu yılda etkisini yavaş yavaş yitiren virüs artık yok olacak gibi gözüküyor. Aylardır zor durumda olan esnafların kendilerini toparlamaları için Sivas’ta turizmin canlanması lazım. Özellikle Emirhan Kayalıkları Projesine dikkat edilmeli. O bölgede yapılacak olan işletmelerin yap işlet ve devret sistemi ile yapılması mümkün. Bu konuda Cumhur ittifakı içerisinde olmamız nedeni ile bizde katkı sağlarız. Salgın dolayısıyla zor durumda olan insanların bilinmesine rağmen bu projeyi şuan hayata geçirmek uygun olmayabilir ancak bu proje önümüzdeki süreçte hayata geçirilmeli. Bu projenin Sivas’a çok ciddi bir turizm katkısı olacak. Bu işin projesi de hazır. İnsanlara farklı heyecanları tattıracak aktiviteler var. Kayalıklarda tarihi mezarlar, kilisler ve kabirler var. O bölgede müslüman kabirleri de var. Bunların hepsi ortaya çıkarılabilir. Tarih açısından bölgedeki yapılar Nevşehir Ürgüp’e benzeyen yapılar var. Bu bölgenin turizme açılması lazım. Proje ana hatları ile görülebilir” şeklinde konuştu.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER