“Adil olun”

“Adil olun”

MEHMET TIRPAN

Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Başkanı Ömer Şeker, Bazı gelinlik işletmecilerinin bazı kuaförlerle gelinbaşı, makyaj gibi hizmetlerde anlaşma yaptığını bu durumunun diğer bayan kuaförlerine zarar verdiğini söyledi.

Sivas’ta yaklaşık 180 tane bayan kuaförünün olduğunu gelinlikcilerin anlaşma yaptığı kuaför sayısının ise 10’u geçmediğini aktaran Başkan Şeker, “Gelinlik satan bazı firmalar 10 parmağın sayısını geçmeyecek kadar bayan kuaförleri ile anlaşma yapıyorlar. Geri kalan 170 kuaförün mesleğine, emeğine, çoluk çocuğunun rızkına darbe vurduğunuzun farkındamısınız. Bu hiç ahlaki bir davranış değil. Sizleri ahlaki etik kurallara uymaya davet ediyorum” dedi.

Yapılan anlaşmaların etik olmadığını diğer kuaförlerin hakkının adeta gasp edildiğini vurgulayan Başkan Ömer Şeker, “ Bu durum üyelerimiz arasında haksız bir rekabet oluşturuyor. Herkesin adaletli olması lazım. İnsanlar kimi tercih ediyorsa ona gitsinler Bu sizin müşterinizi azaltmaz. Normal şartlarda gelinbaşı 500 TL, Porselen makyaj 250 yani verilen hizmet bedeli toplamda 750 TL olması gerekirken bu hizmetleri daha düşük fiyatlara veren üyelerimiz var. Örneğin gelinlik satışı yapan işletme ile anlaşıp 200 veya 300 TL ye gelinbaşı yapan meslektaşım var. Şimdi kazanıyorum zannediyorsun ancak yarın aynı sağlığınızı bulamayacaksınız. Her yıl belirlenen fiyat tarifelerine göre verilen hizmet karşılığı alınmalı. Adil olun. Mesleğinizi ayağa düşürmeyin. Unutmayın rızkı veren Allah’tır” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gül hanguney
Gül hanguney - 1 ay Önce

Teşekküre derim başkanım. Ucuz çalışanlarida uyarsaniz

SIRADAKİ HABER