“Aç it fırın yıkar”

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Huzursuz bir Türkiye’de huzurlu Sivas olmaz. Ülkeden sonra Sivas gelir. Eğer Sivas huzurlu olmazsa zengini de huzursuz olur yoksulu da huzursuz olur. Bu konuyla ilgili bir atasözü var ‘aç it fırın yıkar’ derler. Bir insan aç kalırsa her şeyi yapar. O yüzden biz huzurlu Türkiye, huzurlu Sivas, refah düzeyi yüksek Sivas hedefliyoruz” dedi.

“Aç it fırın yıkar”

Mehmet TIRPAN

Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Rabbim bu ülkenin, şehrin ve insanların huzurunu bozmasın. Bizim için en değerli olan ülkemiz. Çünkü huzursuz bir Türkiye’de huzurlu Sivas olmaz. Ülkeden sonra Sivas gelir. Eğer Sivas huzurlu olmazsa zengini de huzursuz olur yoksulu da huzursuz olur. Bu konuyla ilgili bir atasözü var galiba ‘aç it fırın yıkar’ derler. Bir insan aç kalırsa herşeyi yapar. O yüzden biz huzurlu Türkiye, huzurlu Sivas, refah düzeyi yüksek Sivas hedefliyoruz” dedi. 

Sivas’ın her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini vurgulayan Başkan Aydın, “Sivas’ta çok şeyler yapılıyor. Geçmişi düşündüğünüz zaman yapılanların eksiklikleri olabilir ama küçümsememek lazım. Sivas her geçen gün hak ettiği yere doğru gelişiyor büyüyor ve ilerliyor. Buradaki başarı hepimizin başarısı. Biz bir takımız. Rabim bu ülkenin, şehrin ve insanların huzurunu bozmasın. Bizim için önce ülkemiz değerli. Çünkü huzursuz bir Türkiye’de huzurlu Sivas olmaz. Huzurlu Türkiye, huzurlu Sivas, refah düzeyi yüksek Sivas hedefliyoruz. Bu şehirde yaşayan insanların hangi statüde olursa olsun refah seviyesini yükseltmek, yaşam kalitesini artırmak sorunlarını azaltmak bizim asli görevimiz. Biz artık İstanbul’da 3 milyon Sivaslı var diye övünmek istemiyoruz. Biz tam tersi Sivas’ta doğan Sivas’ta yaşar Sivas’ta çalışır Sivas’ta ticaret yapar ve ölürse biz bundan mutluluk duyacağız. Çünkü insanlar durup dururken şehirlerini terk etmiyorlar sebepleri var. Eğer insanlar durduk yere şehirlerini terk ediyorlarsa ben Belediye başkanı olarak kendimde büyük vebal görürüm. İnsanların Sivas’ı terk etmemesi için çalışıyoruz. Bireysel başarı çok önemli değil takım çalışmalarımız önemli’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2017, 05:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15