94 konutluk projenin ihalesi yapıldı

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Hafik’e inşa edilecek olan 94 konutluk proje Selçuklu mimarisine uygun olarak hazırlandı. 94 Konutun ihalesi yapıldı.

94 konutluk projenin  ihalesi yapıldı

Mehmet TRPAN

Her şehrin kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine ve coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Hafik ilçesinde hayata geçireceği 94 konutluk projede Selçuklu Mimarisi ön plana çıkarılacak.

Geçtiğimiz günlerde ihalesi gerçekleştirilen Hafik projesinde yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 2+1 olarak planlandı. Yöresel ve yatay mimari konseptli projenin yanı sıra ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenleme işleri de yapılacak.

TOKİ yetkilileri, 94 konutluk Hafik projesine ilişkin; “Hafik projesinde Selçuklu mimarisinin modernize edildiği bir anlayış hakim kılındı. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde doğal taş kaplama, duvar süslemeleri, kat silmeleri, dekoratif pencereler ve söveler kullanılacak. Projeyle, yerleşim alanının dükkanları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkanı sunan kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedefleniyor” açıklamasında bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER