9 Camide Hatimli Teravih Namazı Kılınacak

Ramazan ayına sayılı günler kala Sivas’ta bu yıl hatimle teravih namazı kılınacak camiler belirlendi. Sivas´ta Ramazan´da 9 camide hatimli teravih namazı kılınacak. 30 gün boyunca kılınan Teravih namazlarında Kur´an-ı Kerim hatmedilecek.

9 Camide Hatimli Teravih Namazı Kılınacak

Mehmet TIRPAN

Müslümanların hayır da yarıştığı Ramazan ayında, teravih namazı ayrı bir önem taşıyor. Daha fazla ibadet yaparak Allah’a yakınlaşmak isteyen müminler teravih namazı için camilere akın ediyor.

Kentte, hatimli teravih namazlarına da vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.İl Müftülüğü hatimli teravih namazı kılınacak camilerle ilgili planlamasını yaptı. Bu yıl Ramazan ayı boyunca 9 camide hatimli teravih namazı kılınacak. Teravih namazlarında her gün her rekâtta Kur’an-ı Kerim’den bir sayfa okunacak. Bir teravih namazında ise toplam 20 sayfa yani 1 cüz Kur’an okunmuş olacak. Son teravih namazında Kur’an-ı Kerim tamamen hatmedilmiş olacak. Hatimli teravih namazları ortalama 1,5 saat sürecek.Kentte, hatimli teravih namazları,  Meydan Camii, Yeni Şeyhçoban Camii, Yeni Camii, Uzunhacıoğlu Camii, Safa Camii, 94 Evler Camii, Mehmet Akif Ersoy Camii, İhramcızade Camii ve Ak Mescit Camii’nde kılınacak.Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayını en iyi şekilde geçirmek isteyen vatandaşların hatimli teravih namazlarına büyük ilgi göstermesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 04:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER